Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 18, 2018 5:02 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 10:53 am 

:( nisam bio informisan.
Stavio sam neki sa ležajem po preporuci prodavca u autodisku

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 8:57 pm 

Automobil: vaz21214-20
oni obicno imaju bolji kvalitet, tako da je informacija u najmanju ruku utesna... ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2010 9:19 pm 

8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 14, 2010 12:15 pm 

Može slika tog sa ležajevima, meni to zna lupiti kad se penjem po nogostupima !

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 15, 2010 8:05 am 

pa vidi dal tvoj ima lufta, ako ima prvo ga dotegnes kilo kljucem(centralnu maticu) a ako ne pomogne ili tesko se mota onda nove caurice. kostaju saku pirinca... :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 15, 2010 8:43 am 

Još je dobar, moram servo kočnica riješiti prvo....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 15, 2010 9:12 am 

ispravno ne poravljati... :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 15, 2010 6:23 pm 

Automobil: Lada niva / Lada 110
Da malo oživim temu... Od pre nekog vremena kad motam u levo (samo levo desno je ok) čuje se neko lupanje iz pravca prednjeg levog točka. U vožnji je to manje primetno ali naročito se čuje kad polazim iz mesta pa ako je još ulica u koju skrećem pod usponom onda se baš čuje. Čim ispravim volan ne čuje se ništa. Kao što rekoh ništa se ne čuje ni kada motam u desnu stranu. U početku se čulo samo kada motam baš pun levi ali sada počinje da se čuje i kada nije pun. Trap je proveren kompletno i sve je u redu. Kugle su takođe dobre. Jedan majstor mi je rekao da je gotovo sigurno homokinetički zglob. Pošto nisam ranije imao iskustva sa homokinetičkim da li vam ovo liči da bi mogao da bude problem u njemu?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Sep 15, 2010 7:37 pm 

ako skreces u levo i javlja ti se pomenuti zvuk, rekao bih da je vreme za zamenu homokintickog zgloba, i to desnog.
do skoro sam imao slican problem, ali pri skretanju na desnu stranu, sto je reseno menjanjem levog zgloba.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 16, 2010 2:13 am 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
po tvom opisu lici na homokineticki zglob. Najbolje da neko slusa sa spoljne strane vozila dok ti maksimalno smotas volan i vozilom malo napred/nazad i onda osoba koja je izvan vozila bolje moze proceniti o kojem homokinetickom zglobu je rec levom ili desnom, mada najcesci slucaj je da strada bas onaj na koju stranu smotas volan u trenutku kad se cuje taj zvuk.
Treba biti oprezan pre zamene homokinetickog zgloba iz sasvim drugih razloga; naime ako je radjeno centriranje trapa ili nesto oko letve volana, moze se desiti da onaj ko je takve radove izvodio nije obratio paznju da 'raspodeli letvu volana podjednako' pa se desava da neki od homokinetickih zglobova ispada jer je savijen vise od propisanog ugla. To se lako ustanovi; ispravis volan tako da se vozilo krece pravo, zaustavis se pa smotas volan maksimalno levo i pri tome brojis koliko si okrenuo volan, posle to isto uradis za drugu stranu namotavanja volana. Naravno da moze da se pojavi izvesna razlika, ali ta razlika ne bi trebala da bude veca od pola kruga volana, ako je razlika veca pravo kod boljeg majstora na centriranje trapa jer je beskorisno natezati sa losim majstorom koji ce posle tvrditi da je dobro centrirao letvu volana a vi brojanjem dokazujete suprotno a los majstor vas onda ubedjuje da je nesto drugo problem ... los majstor nece priznati svoju gresku tako da je beskorisno natezanje i ponovan odlazak njemu da mu pokazujete da je pogresio. Jednostavnije je odabrati boljeg majstora.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 16, 2010 4:42 pm 

Hvala vam na odgovorima. Proveriću ono što budem mogao pa ću za koji dan kod majstora, u svakom slučaju čini mi se da nije za duže čekanje jer počinje sve više da se čuje, polako počinjem da imam fobiju od motanja u levo :mrgreen:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 16, 2010 8:16 pm 

problem je sto niva ima DVA homokineticka sa svake strane i to unutrasnji i spoljasnji, cesce strada unutrasnji a to 99 posto majstora i strucnjaka primeti tek kad zameni ispravan....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 27, 2010 11:43 pm 

Danas sam svratio u par prodavnica da se raspitam za cene homokinetickih mada jos nisam bio kod majstora, samo da znam sta me ocekuje i "obradovali" su me cenama :shock: . Unutrasnji oko 8500 a spoljasnji nesto preko 10000 din! Navodno su originalni :? To su cene za 1.7, za 1.6 su jeftiniji oko 1000-1500din. Nasao sam i MS koji su za par stotina jeftiniji ali sve je tu negde.
Ne znam sta da kazem, nisam imao predstavi koliko kostaju pa mi deluje malo mnogo ali kad mora sta da se radi. Morace samo malo duze da saceka dok se nakupe sredstva pa onda kod majstora da se utvrdi koji treba da se menja. Nadam se da nisam takve srece da su oba otisla u aut :mrgreen:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 28, 2010 4:26 pm 

Moj je savjet ako ide i ako nisu strasni zvukovi, da teras dalje.
Kad sam god tjerao mak na konac samo sam napravio trosak i glavobolju, a nista se nije promjenilo.

Tako mi je lezaj na desnom prednjem tocku pojeo glavcinu i stvarao jake udare , a ja ljepo na put od 800 km i nikom nista.

Niva je uvijek pokvarena ali nikad do kraja :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 28, 2010 4:41 pm 

Ma nisu tako strasnizvukovi, bar ne jos uvek :D Za mak na konac si u pravu, koliko god sam se u pocetku trudio da odmah otklonim cim nesto pocne da se cuje vremenom sam shvatio da je to nemoguce. Evo, kad se osvrnem par meseci u nazad mislim da nikad nije bila 100% ispravna uvek po neka sitnica zeza ali bitno je da uvek ide bez obzira da li lupa, struze ili nesto trece

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours