Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Apr 25, 2018 3:11 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 194 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 2:44 am 

Ok, fala!
Šta misliš zašto ti mjenjači šume, sa novim ležajevima (bolje kvalitete) ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 3:01 am 

zato sto su zupcanici vec osteceni dok si ga vozio sa crknutim lezajevima. jesu sad lezaji novi ali dzabe, cak i veoma mala ostecenja proizvode buku.
takodje, sasvim je moguce da i sa novim lezajevima obe osovine menjaca nisu idealno paralelne. mozda je osteceno i kuciste menjaca.

ako je sustanje - osteceni zupcanici, los kvalitet novih lezajeva (gruba zavrsna obrada)
ako je zujanje - neodgovarajuci procenat i ugao uklapanja zupcanika primarnog i sekundarnog snopa - osteceno kuciste menjaca

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 3:05 am 

verovao ili ne, od finoce zavrsne obrade zavisi kolicina buke koju ce ispravan lezaj proizvoditi. jedan od kriterijuma pri izboru lezaja treba da bude i "zvucni razred" odnosno klasa. nazalost, to rusima nikad nije bilo mnogo bitno.
imao sam priliku da u ruci drzim i da zavrtim na prazno lezaj prednjeg tocka od z101 i mazde 626.konstrukcijski su isti, malo se razlikuju dimenzije. i naravno, japanski je tisi bar 50% kad ga zavrtis suvog. kad sam pogledao izbliza, unutrasnja strana kosuljice lezaja je kao polirana dok je kod z101 mat.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 3:18 am 

A gle, to sve šta si rekao igra, samo pitanje je u kojoj mjeri.

Kod mene je izražen šum,a samo u nekim situacijama tiho zavijanje
( isto kao kod yuga, onaj specifični fijuk mijenjača, ali vrlo tih)

Od kada sam promjenio ulje, primjetio sam da kad se zaletim i pustim gas auto značajno sporije usporava.

Ove moje izjave treba uzeti sa rezervom, jer to šta je meni neizdrživi šum to je nekome sasvim normalno ili čak neprimjetno.
Znači nije dobro imati ni preistančana osjetila.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 11:23 am 

definitivno tacno, posebno kad je lada u pitanju, :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 3:27 pm 

djape1977 wrote:
odma ti donesem dva komada od 125p 5b, oba presla ispod 100.000km. ima ih ako znas gde da trazis, posebno jer retko kome zatrebaju

Šta bi tebalo da se prepravlja da bi upasovao taj menjač na ladu, jer kontam, nije isto zvono menjača, (blok od pz-a je sa donjom bregastom). Verovatno bi išlo ladino zvono sa međupločom, pa nazad zajebancija s kardanom (ako su menjači različitih dužina). Trebalo bi to premeriti...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 3:56 pm 

Posebno kad je lada u pitanju :evil: :D :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 06, 2010 7:40 pm 

zapravo, 99% da ladino zvono pasuje na menjac od 125p, odokativno, kuciste menjaca je isto. ista je lamela, druk lager je istih dimenzija tako da pasuje i spojnicka. kacenje kardana je isto, na istom je i mestu po visini, duzina menjaca je ista, jedino sto se polozaj biraca i rucice menjaca malo razlikuje, tipa pomeren je 3 cm u stranu i 2cm napred

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jul 07, 2010 8:25 am 

Ako je tako onda vredi razmišljati o toj transplantaciji, al to bih radio ako crkne ovaj menjač.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jul 07, 2010 1:40 pm 

naravno, tvoj auto je jos "mlad" i nije u fazi ozbiljnih kvarova, ali koliko sam dosad cuo i video, niko se nije usrecio sa remontom ladinog menjaca a kvalitet im je stvarno tuga. jedini 5b koje sam dosad imao prilike da vidim a da ne proizvode idiotske zvuke su presli manje od 100.000km. u nivi verovatno ni toliko ne traju, ipak je vece opterecenje. imao sam tri komada dosad i sva tri sam prodao vrlo brzo i to za dobre pare. vise kosta polovan ispravan 5b menjac nego ceo motor

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jul 09, 2010 7:41 am 

Automobil: vaz21214-20
moj u nivi tera vec 120 000 bez ikakvih problema, noviji od 2005 imaju ceo snop 5. brzine nov tako da nema problema,desava se doduse da na sluzbenim ode (izbacuje iz 5) prevashodno zato sto ga neka dobra dusa tera u 1500 obrtaja u 5-oj kroz grad . resenje je zamena koplet seta 5(sinhron, ogrlica i zupcanik sa viljuskom(kod onog starijeg i caura) )onda se problem ne javlja, u protivnom obicno se problem manifestuje ponovo(delovi kad jednom dobiju zazor moraju se menjati i gotovo)...

Profile  

Post subject: Re: ///M E NJ A C///
PostPosted: Thu Feb 23, 2017 4:19 pm 
Da se i ja uključim, vozio sam nekad davno automobil sa kardanom i moram da primetim jedno a to valjda svi znate- cim postoji neka anomalija ili luft tj vibracije vrlo brzo se upropasti ceo menjač. Svi znamo kako su rusi precizni u izradi pa nije isključeno da kardan nije dobro balansiran da ne pričam o gumenim zglobovima, krstovima itd. Isto važi i za ostale lade, nama je samara od prvog dana fijukala u 5oj brzini a menjač se raspao čim sam je zgazio prvi put na autoputu. Izbacila je svo ulje i crkle su prva i druga brzina.

O zameni zupčanika neću nu da pričam jer to nema smisla na duže staze, jedino za prodaju jer se nikada ne uhodaju međusobno kako treba stari i nov ili dva različita stara.

Preporučujem neprestalnu kontrolu celog sistema u svakoj prilici - kad god je na kanalu ili na dizalici zbog bilo čega.

PostPosted: Thu Feb 23, 2017 5:40 pm 
masan_motor wrote:
nama je samara od prvog dana fijukala u 5oj brzini

Kako znas da ti je fijakala bas peta? :)

PostPosted: Thu Feb 23, 2017 6:10 pm 

Automobil: lada
masan_motor wrote:
Da se i ja uključim, vozio sam nekad davno automobil sa kardanom i moram da primetim jedno a to valjda svi znate- cim postoji neka anomalija ili luft tj vibracije vrlo brzo se upropasti ceo menjač. Svi znamo kako su rusi precizni u izradi pa nije isključeno da kardan nije dobro balansiran da ne pričam o gumenim zglobovima, krstovima itd. Isto važi i za ostale lade, nama je samara od prvog dana fijukala u 5oj brzini a menjač se raspao čim sam je zgazio prvi put na autoputu. Izbacila je svo ulje i crkle su prva i druga brzina.

O zameni zupčanika neću nu da pričam jer to nema smisla na duže staze, jedino za prodaju jer se nikada ne uhodaju međusobno kako treba stari i nov ili dva različita stara.

Preporučujem neprestalnu kontrolu celog sistema u svakoj prilici - kad god je na kanalu ili na dizalici zbog bilo čega.

luft ili slicna anomalija, ukoliko se ne poprave, vrlo brzo upropascuju menjac, ne samo na ladama vec na svakom vozilu

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 194 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

All times are UTC + 2 hours