Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Jan 21, 2018 4:31 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: Zacepljene brizgaljke na 1.7i multy point
PostPosted: Tue Aug 12, 2008 4:25 pm 

Pozdrav svima

Forum je super pa i ja da se pridružim .

Baš neki dan moju lajku zabolile brizgaljke nakon jednog posjeta benzinskoj . Mjesto radnje je Tifon benzinska na Zagrebačkoj aveniji ( bivša ljubljanska ) u Zagrebu u smjeru Jankomira.
Odmah drugo jutro auto nije htio da upali iz prve kao inače, jako zacukao. Ja sam se tješio da je to zbog visoke kvalitete goriva na Tifonovim pumpama ne sjetivši se da se isto desilo neposredno poslje tankanja na Tifonu u Lučkom smjer prema gradu pred par tjedana. Izgleda da Tifon stvarno ima gorivo sa većom ogrijevnom vrijednosti jer je auto na njihovo gorivo subjektivno jači za 5 konja. Ali aditivi u gorivu su očito druga priča kako se ispostavilo .

Simptomi koji su se pojavili :

1.) gubitak snage pri visokim okretajima
2.) nemože regulirati prazni hod
3.) pali valjda iz desetog pokušaja
4.) čuju se detonacije u grani ispuha
5.) nemiran rad motora
6.) postiže turažu samo vrlo polaganim pritiskanjem gasa
7.) normalno radi tek nakog zagrijavanja motora i prevaljenih
20 km

Jako dobro je objašnjena problematika na ovoj stranici

http://www.aa1car.com/library/2004/us80414.htm

Moja pitanja su :

1. Dali postoji neka jeftina i efikasna metoda da se te
brizgaljke pročiste.

- stavio sam od Liqui Mply-a aditiv u rezervar, ali
nije se proslavio
- očito da se nisu jako začepile ako je sve tako naglo
nastupilo i ako ponekad radi normalno

Profile  

Post subject: Re: Zacepljene brizgaljke na 1.7i multy point
PostPosted: Tue Aug 12, 2008 8:57 pm 

mislim da je najučinkovitija metoda za čišćenje, bacanje u ultrazvučnu kadu... dakle uređaj koji kroz kadicu u kojoj je voda pušta zvučne signale iz područja ultrazvuka, te se na taj način brizgaljke koje su do pola uronjene u istu vodu čiste....

imam jedan kontakt od firme koja to radi u zg-u, ali vjerojatno ih ima i više na području grada...

e sad, što se cijene tiče, nije jeftino, mislim da se cijene kreću od 100 kn po injektoru/brizgaljki + montaža/demontaža.

ali cijena opravdava rezultat, jer nikakva tekuća sredstva i aditivi iz benzina ne mogu napraviti takav rezultat, ako i mogu onda je vrlo kratkotrajno u odnosu na ultrazvučno čišćenje...

ali, ja imam već dulje vremena ideju to sam napraviti, našao sam u chipoteci uređaj koji radi zapravo istu stvar a zove se "POSUDA ZA ČIŠĆENJE ULTRAZVUKOM CT-405A" :)
nije skupa stvar - 360kn
Image
služi za čišćenje nakita i sličnih stvarčica od metala itd...

ja planiram to uzet i probat uronit injektor da vidim šta će bit... ;)

jedino što me trenutno brine je demontaža/montaža, nikad nisam skidao injektore još pa ne znam koliko je isplativo sam to radit...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 13, 2008 1:14 am 

Hvala na brzom odgovoru

WOW svaka čast, ideja je dobra,
vrijedilo bi malo eksperimentirati.

Znam da se inače za te brizgaljke koristi
neka ultrazvučna metoda ali nisam imao prilike viditi.

Brizgaljke su inače samo utisnute u ležišta i imaju gumice koje brtve , nema nikakvih vijaka niti potrebe za specijalne alate.

Baš kolko košta kadica košta i čišćenje.

neznam , ali hvala svejedno

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 13, 2008 1:37 pm 

jedino je razlika u tome što ako stvar funkcionira s tim čistačem, jednom ga kupiš i čistiš si injektore sam koliko god puta treba, a kod "majstora" svaki puta plaćaš, što je često ako se voziš na plin, brzo se osjete posljedice "kvalitetnog plina".

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 13, 2008 2:00 pm 

finaldesign wrote:
jedino je razlika u tome što ako stvar funkcionira s tim čistačem, jednom ga kupiš i čistiš si injektore sam koliko god puta treba, a kod "majstora" svaki puta plaćaš, što je često ako se voziš na plin, brzo se osjete posljedice "kvalitetnog plina".

Oprostite ako brkam neke stvari, ali injektori za benzin nemaju veze sa injektorima plina!? :roll:

Profile  

PostPosted: Wed Aug 13, 2008 9:39 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
finaldesign wrote:
mislim da je najučinkovitija metoda za čišćenje, bacanje u ultrazvučnu kadu... dakle uređaj koji kroz kadicu u kojoj je voda pušta zvučne signale iz područja ultrazvuka, te se na taj način brizgaljke koje su do pola uronjene u istu vodu čiste....

imam jedan kontakt od firme koja to radi u zg-u, ali vjerojatno ih ima i više na području grada...

e sad, što se cijene tiče, nije jeftino, mislim da se cijene kreću od 100 kn po injektoru/brizgaljki + montaža/demontaža.

ali cijena opravdava rezultat, jer nikakva tekuća sredstva i aditivi iz benzina ne mogu napraviti takav rezultat, ako i mogu onda je vrlo kratkotrajno u odnosu na ultrazvučno čišćenje...

ali, ja imam već dulje vremena ideju to sam napraviti, našao sam u chipoteci uređaj koji radi zapravo istu stvar a zove se "POSUDA ZA ČIŠĆENJE ULTRAZVUKOM CT-405A" :)
nije skupa stvar - 360kn
Image
služi za čišćenje nakita i sličnih stvarčica od metala itd...

ja planiram to uzet i probat uronit injektor da vidim šta će bit... ;)

jedino što me trenutno brine je demontaža/montaža, nikad nisam skidao injektore još pa ne znam koliko je isplativo sam to radit...

sa ovom ultrazvucnom spravom mozes da cistis i kertridze od ink-jeta :D i da otvoris radnju za refill-ovanje :D :shock:

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 13, 2008 10:17 pm 

Malo sam gruntao i odlučio da ipak idem kod majstora da to skinu i očiste a do tada ću prvo sa fenom zgrijati mlaznice da ne maltretiram auto i susjede bezbrojnim paljenjima.

Inače primjetio sam da sve proradi kad se motor zgrije, što je toplije to bolje rade.
Sva sreća da se ovo nije desilo usred zime neznam kako bi je upalio.

Inače ja vozim na benzin za brizgaljke za plin neznam. Mada sam imao prilike i to viditi .
Kad se plin potroši povuče malo nafte sa dna i odmah se CHECH ENGINE pali i ne samo na ladama. Ali kada svježi plin dođe samo se pročisti.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 13, 2008 11:08 pm 

Ako je injection sitem tada se stavljaju dizne za plin na svaku granu koje su neovisne o onima od benzina, tako da to nema veze jedno s drugim. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 14, 2008 8:45 am 

Dado wrote:
Ako je injection sitem tada se stavljaju dizne za plin na svaku granu koje su neovisne o onima od benzina, tako da to nema veze jedno s drugim. :wink:

kod mene je klasični venturi-sistem, jer 1. vlasnik nije valjda bio voljan dat još 10% više love za plin sa injektorima.... tako da meni plin fino sauga na usisu zraka i tako sve skupa šiba kroz injektore...
na taj način injektori se vrlo brzo začepe, u prosjeku za 1.5-2 godine, ako se u međuvremenu ne tera auto bar mjesečno par dana na benzin...
e sad pošto je meni to nerazumno i glupo, jer ako ja moram auto terat na benzin, da bi sve radilo kako treba, koja je onda tu matematika? ;)

Profile  

PostPosted: Thu Aug 14, 2008 8:48 am 

Dare wrote:
sa ovom ultrazvucnom spravom mozes da cistis i kertridze od ink-jeta :D i da otvoris radnju za refill-ovanje :D :shock:

i to mi je jedna od usputnih ideja :) vidio sam na youtube kako to funkcionira ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 15, 2008 5:19 am 

Poozz

Evo malo mojih avantura .

Bio kod majstora i ovaj rekao da mi može pročistiti sistem kemijskom metodom ali da
ništa ne može garantirati da će raditi i mrtvo hladno 500 kn, a kad sam rekao kako se auto ponaša rekao je da bi mogao bacati iskru nazad .

E onda sam puko i razjebo cijeli usis iščupao brizgaljke , otišao po kadicu i evo već 5 sati kuvam.

Baš je zanimljivo : za sad je izašo neki mrtvi kukac, vlas kose, jedno velika žlica trunja sve zajedno

Čak sam sve i ovjekovječio fotografijom ali nemogu sliku ubaciti ???

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 15, 2008 5:23 am 

Evo i slike .

Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 15, 2008 9:06 am 

Hmm zanimljivo!!! :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Aug 18, 2008 12:10 pm 

na benzinskoj me vole wrote:
Baš je zanimljivo : za sad je izašo neki mrtvi kukac, vlas kose, jedno velika žlica trunja sve zajedno

Bravo majstore!

Sad još samo čekamo da nam javiš da li lada bolje vuče? ;)

Ako je, i ja kupujem kadicu, kao dodatnu opremu za svoju lajku :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Aug 18, 2008 3:56 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
koliko si platio ovaj ultrazvuk?

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 2 hours