Gasi se u leru na toplu masinu

Moderators: dejo, na benzinskoj me vole, parkvets, jeronimo

zlocko
Automobil: lada niva

Re: Gasi se u leru na toplu masinu

Post by zlocko » Wed Oct 25, 2017 12:03 pm

Sarafi se nisu odsarafili nego se raspao on..u biti ispao iz svog kucista jer njega drze dvije civijice u kucistu..a ja ga pogurao nazad i mali saraf uvrnio na mjesto jedne civijice i to sad drzi.Vratio ga kako je bio i rijesio problem.Dosta sam ga platio medjutim nije kvalitetan izgleda.

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Post by jeronimo » Wed Oct 25, 2017 12:05 pm

onda mora drugi ali neki koji valja, jos nisam video raspadnut a video sam bas dosta toga...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

angler
Automobil: Lada Niva 1.7i 4x4

Post by angler » Wed Jan 09, 2019 1:19 pm

Pre par dana imao probleme sa ler gasom, tj nisam ga uopše ni imao.
Pre neko veče, pri povratku iz lova, oko 23h, u perionici startujem auto, izbacim iz brzine pustim gas kad ona se ugasi. Upalim ,bez problema, pustim gas ona se ugasi...nekako dođem kući. Ujutro ista situacija, nema ler gasa. čačkam malo i vidim da se motorić/regulator ler gasa raspao.
1.jpg
1.jpg (40.76 KiB) Viewed 29 times
Motorić sklopljenim drže 3 metalna pina, koja su jednostavno vremenom ispala i ovaj se rastavio.
2.jpg
2.jpg (36.27 KiB) Viewed 29 times
Pokušavao sam da ga sklopim, ali nisam uspeo da skroz vratim osovinicu. Unutra je step motor, za koji da bi se pokrenuo treba kontroler koji u tom trenutku, pošto sam bio na odmoru, nisam imao. Kupim drugi, 3100rsd, zamenim i teraj dalje.
Ja sam iz Vojvodine, imam libelu u glavi, nemoj ti meni nije uzbrdo

Post Reply