Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Aug 16, 2018 5:33 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: TEHNICKI PREGLED I NOVA PRAVILA!
PostPosted: Fri Aug 10, 2018 1:07 am 

Automobil: Megane 2 ,Niva
Pozdrav!
Da vidimo ko kakve muke muci sa novim tehnickim pregledom.
Evo sta mene ceka za pocetak.
Imam euro kuku Bosal je proizvodjac, koja je ugradjena kod nas i koja poseduje plocicu i papire.
Pitao sam na tehnickom tamo kazu da cu morati da je skidam, drugi lik koji ugradjuje bosalove kuke mi kaze da mora da poseduje neke druge brojeve koji nisu Madjarski nego nasi, kao fora atest.
I da cu moci da je ostavim ako platim atest oko 10k dinara.
Zbog jebenog cega ja nekom da platim atest kuke koja je ugradjena u ovlascenom servisu, koja je euro i koja ima papire.
Sreca pa nisam pitao treceg sta cu morati!!!
Onda moram skidati pragove jel boze moj ako ih ostavim ova bahata gamad na parkingu nece moci da mi pravi tufne po vratima.
Radna led svetla, pa jel si ti normalan da to drzis na braniku, nema veze sto se to ne koristi u gradu...
Razmiljao sam koga da nazovem i setim se lika koji prodaje 4x4 opremu i kod njega dolaze od nive do wranglera.
Kaze on meni da je totalni haos da ljudi ne mogu nista, posebno ovi sto ne mogu da poskidaju pa da odu na tehnicki, ljudi koji imaju ozbiljne izmene na vozilima i vozila u koja je ulozena ozbiljna suma novca.
Navodno on im je poslao kako sve treba da izgleda i kako to izglada u zemljama unije.
Kaze da su Slovenci prosli kroz istu pricu i da nista nisu mogli registrovati i da se resilo za sest meseci.
Onda su ovim babunima sa tehnickog dozvolili da proizvoljno donose odluke da li nesto moze proci tehnicki ili ne.
Pitacu ih ja jel moze atest za kuku ako vam iz prvog pokusaja pocupam sve sa tehnickog napolje.

Profile  

Post subject: Re: TEHNICKI PREGLED I NOVA PRAVILA!
PostPosted: Fri Aug 10, 2018 6:25 am 

Automobil: Lada Niva 1.7i 4x4
Otac juče išao da registruje njegovu Škodu 105L iz '89 i prošao tehnički. Škoda ima površinske korozije na haubi i sajtnama (ali ne i rupe od korozije samo nabubrelu farbu), mali čvrk na šoferki ali sve ostalo je ok tako da je prošla. Jedino što je morao da skine kuku, koja je ugrađena ko zna kada i ima papire. Pošto mora da menja tablice na škodi (zbog č-đ-š-ž) i morao sam oca da vozim do agencije iskoristim priliku da pitam za moju Nivu.
Moje je mišljenje da ni jedna Niva ovde sa foruma neće moći da prodje tehnički u stanju kakvom je u uvom momentu. Svi smo bar nešto dodali bul bar, pragove, radna svetla, kuku, povećavali klirens....
Ja na mojoj imam fabrički (sa tom opremom kupljena Niva) ugrađenu Euro kuku (imam pločicu ali ne i papire), pragove, bul bar, a kasnije sam ja dodao krovne nosače, 4 HID-a za krov koje montiram po potrebi.
Sve mora da se poskida, bukvalno auto mora biti u fabričkom stanju.
Plastike za uvod vazduha na haubi i stubu kao i plastični spojler na prozuru kao mogu da prođu.
Sva sreća ova oprema koju ja imam se lako skida/vraća i registracija mi važi do aprila 2019 pa će se valjda do tada promeniti malo propisi. Kuku ću morati ili da atestiram ili da skidam skroz.
Rekoše mi ako hoćeš bilo šta da menjaš na kolima prvi korak je da se dobije saglasnost proizvođača, sve treba da bude propraćeno papirologijom crteži/pečati/računi (mora privredno društvo da uradi prepravke, "kući sam stavio" može ali uz odobrenje agencije) i tek onda da se traži ispitivanje/atesti (koji ne mogu da se dobiju za bul bar, pragove....).
Pitanje je šta je policija da radi prilikom kontrole u saobraćaju sa onima koju su pre tehničkog poskidali opremu a posle njega vratili.
Da li je tolerisati ili će sankcionisati (slanjem na vanredni tehnički pregled, isključivanjem iz saobraćaja...)?

Profile  

Post subject: Re: TEHNICKI PREGLED I NOVA PRAVILA!
PostPosted: Fri Aug 10, 2018 3:09 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ja sam prošao tehnički. Kuku sam skinuo i vratiću je. Nije euro, nema atest od agencije niti od amss. Pločica je izbledela. Svi skidaju, pričaju ljudi baš s kojima sam čekao tehnički.
Korozija sitna može, rupe ne. Šoferšajbna može da ima tačke ali ne da je napukla. Za bele žmigavce nisu nista rekli, tako su slikali.
Koliko ja vidim, sve je isto kao ranije samo vizuelno je bitno kako auto izgleda na slikama.
Kod mene ima dva tehnička u gradu ali na jedan ne ide bukvalno niko sem državnih kola.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours