niva imobilajzer

Moderators: dejo, na benzinskoj me vole, parkvets, jeronimo

Post Reply
digital26
Automobil: LADA NIVA

niva imobilajzer

Post by digital26 » Sat Feb 10, 2018 3:44 pm

Da li ima ikakve veze onaj imobilizer ili kako vec sa dijagnostikom. ranije sam se mogao povezati sa ElM232 i san masterom na ecu. Dijagnostika radi na drugom autu. Sad kad se spojim nesto oscita kao npr voltazu i prekine konekciju. Ona lampica od tog cuda trepiti i kad dodje do spajanja ona se upali i stoji crvena. Da li se to moze restarotvati ili sta. Auto se upali i radi ,

Nanas sam probao sa onim ruskim Opnen Diag programom. I prepzna samo imoblizer a dole sve prekrizi. Pa mislim da imobilizer ne da dalje da se konektuje ovaj program

https://www.google.hr/search?q=opendiag ... 97T2PNFSDM:

samo da kvacicu na prvom drugo sve prekrizeno kao gore na slici

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Re: niva imobilajzer

Post by jeronimo » Tue Feb 13, 2018 8:12 pm

tako se ponasa kad je nesto spojeno na dijanosticki pin na konetkoru, recimo marsutni kompjuter. ne moze istovremeno oba da ocitavaju, jedan mora da se ugasi ili ima negde kratak spoj...
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

digital26
Automobil: LADA NIVA

Re: niva imobilajzer

Post by digital26 » Tue Feb 20, 2018 9:26 pm

jeronimo wrote:tako se ponasa kad je nesto spojeno na dijanosticki pin na konetkoru, recimo marsutni kompjuter. ne moze istovremeno oba da ocitavaju, jedan mora da se ugasi ili ima negde kratak spoj...
Tako je moze biti svasta.Sutra idem raditi kompresiju da eliminisem barem mehanicki prblem, zatim pregledati dizne i kontakte, pa struju i alternator. Stavicu ja katalitator, ali bi on brzo otisao zbog loseg sagorivanja

Post Reply