Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 18, 2018 4:52 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Problem kod tockova
PostPosted: Sun Apr 01, 2018 12:57 pm 

Automobil: Lada 110
Pozdrav drugari.
Menjao sam mazetnu na zglobova na desni tocak i sad nemogu da namestim tocak da stoii dobro. Problem je u taj naklon. Kad vozim i kad skrecem levo desno cudno se okrece volan i imam osecaj kao da ce da letne tocak. Takodje kad vozim preko 100km/h nije stabilna i kao da cu da izletim sa puta jer ne skrece kako treba. Brat je nosio auto na centriranje ali tamu taj smotan lik reko da je naklon dobar i je stelovao samo pravac kod letve. Nema nikakve promene od centriranja osim sto ide ravno.
http://www.autoprospect.ru/vaz/2110-zhiguli/12-2-ugly-ustanovki-perednikh-koles.html
Trazio sam nesto po netu ali nerazumem bas kako treba. Jel moze neko ovo da objasni kako da sredim nastelujem naklon sam kod kuce. (Moi tocak stoi nesto slicno kako na slici )

Image
Fala mnogo.

Profile  

Post subject: Re: Problem kod tockova
PostPosted: Sun Apr 01, 2018 1:29 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Moje pitanje za članove, kako se steluje nagib cocka, da nema konus u stubu kao kod mog auta, okretanjem donjeg srafa steluje se nagib točka.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 7:29 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Proveri kako je vraćeno rame na glavčinu, i oteraj kod nekoga ko zna da radi optiku.

Konus... i ti si mašinac... kakva su vremena došla :-( ajd se iskupi pa objasni kako konusom može da se šteluje nagib?
Na 110 se nagib šteluje šrafom sa ekscentričnom podloškom koji drži glavčinu na štapu amortizera.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 7:42 pm 

Kod mene je kao konus matica u stubu, odvrtanjem ili zavrtanjem se točak pomera, seta unutar stuba, znači Lada ima ekscentar podlosku.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 7:48 pm 

Pa to se zove klin, kosa ravan, konus ne može biti nikako

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 8:02 pm 

Pa sad kako ko zove :-)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 8:17 pm 

To se zove kako se zove, ne kako ko hoće.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 9:43 pm 

Automobil: lada
nikola110 wrote:
Pozdrav drugari.
Menjao sam mazetnu na zglobova na desni tocak i sad nemogu da namestim tocak da stoii dobro. Problem je u taj naklon. Kad vozim i kad skrecem levo desno cudno se okrece volan i imam osecaj kao da ce da letne tocak. Takodje kad vozim preko 100km/h nije stabilna i kao da cu da izletim sa puta jer ne skrece kako treba. Brat je nosio auto na centriranje ali tamu taj smotan lik reko da je naklon dobar i je stelovao samo pravac kod letve. Nema nikakve promene od centriranja osim sto ide ravno.
http://www.autoprospect.ru/vaz/2110-zhiguli/12-2-ugly-ustanovki-perednikh-koles.html
Trazio sam nesto po netu ali nerazumem bas kako treba. Jel moze neko ovo da objasni kako da sredim nastelujem naklon sam kod kuce. (Moi tocak stoi nesto slicno kako na slici )

Image
Fala mnogo.

ajd sad oteraj kod nekog, koj nije smotan , pa nek ti on nadje gde si zajebao stvar, lnace ima da letne i auto, a ne samo tocak dok dobijes pravi odgovor sa foruma

Profile  

PostPosted: Tue Apr 03, 2018 9:40 pm 

Skino sam tocak jutros i video sam da je prvi (gorni) straf kod mortizera onaj za stelovanje za krivom kapom izeden nacisto navoj i ne steze kako treba. Taj smotanik mozda je dobro nastelovao prednicu ali sjebo je strafa i valjda sad kad vozim tocak i mortizer nisu fiksirane kako treba i zato je kola tolko nestabilna.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 04, 2018 9:21 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ako je tako, ni slučajno nemoj da voziš dok ne popraviš. Imao si sreće da se nisi slupao.
Stegni ga u nekom "otprilike" položaju, koliko da se točak ne klima i da stoji blago naguto prema autu, pa lagano na reglažu.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Wed Apr 04, 2018 11:09 pm 

Dare wrote:
Ako je tako, ni slučajno nemoj da voziš dok ne popraviš. Imao si sreće da se nisi slupao.
Stegni ga u nekom "otprilike" položaju, koliko da se točak ne klima i da stoji blago naguto prema autu, pa lagano na reglažu.

Evo strafa. Sad mora da trazim po otpadima.
https://i.imgur.com/miTFqj0.jpg

https://imgur.com/a/gPgMd

Ovaj sto ga sjebao nema drugi. U prodavnice takodje nema. Stavio sam obicni kolko da drzi ali sad gorni kraj tocka je uguran skroz na unitra. Kod nas u SK je problem stom za lada ima samo 2 3 prodavnice za delova a u otpadima skoro da nema rasturene Lade.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 05, 2018 7:03 am 

Automobil: Nekad lada 2107.
A oglasi, nema mnogo prodavnica ni u Srbiji sa ladinim delovima ali na oglasima koliko hoces.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours