Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 18, 2018 2:08 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ler gas
PostPosted: Thu Feb 08, 2018 11:37 pm 

Automobil: lada110
Pozdrav.Dešava mi se da pri zaustavljanju ,bilo na raskrsnici ili tome slično,ler gas jedno kratko vreme hoće da bude nešto viši na oko 1300-1500 obrtaja i onda ubrzo lagano opadne na normalnu vrednost.Nije svaki put i nema problema sa motorom, automobil se lepo vozi i sijalica greške se ne pali.Da napomenem nije neka glavobolja ali ako je neko imao iskustva sa sličnom pojavom,voleo bi da saznam dali je nađeno rešenje.Hvala.Lada 110 sa 8 ventila je u pitanju i elektronskim ubrizgavanjem.

Profile  

Post subject: Re: Ler gas
PostPosted: Fri Feb 09, 2018 8:21 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Probaj da očistiš step motor ler gasa kao i klapnu gasa i okolne kanale

Profile  

PostPosted: Fri Feb 09, 2018 9:01 pm 

Kolega Bruyoni tako će i biti.Kad se malo ovremeni skinuću klapnu i potopiti u ultrazvučnu kadu,mislim da je to adekvatno rešenje jer tako sam svojevremeno čistio karburatore i radilo je posao.Naravno sa skinutim senzorom i step motorom...

Profile  

PostPosted: Fri Feb 09, 2018 10:11 pm 

Nikad nisam skidao klapnu. Skinem crevo vazduha, step motor, crevo sa EVAP-a i crevo sa dekle i naprskam karburator sprejom i klapnu a i kanale kuda sve prolazi vazduh. Uvek izađe malo crnog od uljnih isparenja ali kod mene se trošila najmanje polusintetika i motorn ije bio ulenjivan pa su i uljna isparenja bila minimalna. Prao sam otprilike jednom godišnje, pred zamenu ulja, sporta radi da proluftiram mozak jer nije bilo preterane potrebe za pranjem

Profile  

PostPosted: Sat Feb 10, 2018 12:28 am 

Skidao sam letos zbog problema s radom motora ali sam na brzinu,onako ofrlje sa nitro razređivačem, očistio koliko sam mogao.Primetio sam začepljenje na malom crevu ibera,mehanički otčepio i uzeo zdravo za gotovo jer sam se više koncentrisao na to da klapna u potpunosti zatvara usis.Pošto u firmi imamo ultrazvučnu kadu ovaj put ću da uradim to kako Bog zapoveda jer se ta klapna bukvalno skine za 10-ak minuta.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 10, 2018 7:51 pm 

Po meni nije vredno truda osim ako nije bilo neko fest curenje koječega pa da se zalepilo svuda po telu. Pride povećava šansu za faš vazduh ako se ne stavi nova zaptivka između tela leptira i glave

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours