Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Sep 20, 2018 11:22 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: lada112 - Problem sa ler gasom.
PostPosted: Sat Nov 04, 2017 2:37 pm 

Automobil: Lada112, 1.5, 16v
Skoro sam uzeo ladu 112 (2003god. 1.5 66.7kw Benzinac) ocuvanu garaziranu u odlicnom stanju i isla je bez ikakvih problema. Upalila mi se skoro lampica za poroveru motora nakon cega je auto poceo da trza prilikom niskog gasa (prelaska iz prve u drugu najvise).... Proverio sam svecice i jadna je bila ne ispravna. Auto je prestao da trza i radi savrseno al i dalje mi sija lampica za Check Engine. Sad kad palim auto moram da dam malo gasa jer mi se gasi auto na leru. Jel se desilo nekom nesto slicno jer dok je trzao nije imao problema sa lerom.

Unapred zahvalan.

Profile  

Post subject: Re: lada112 - Problem sa ler gasom.
PostPosted: Sat Nov 04, 2017 11:54 pm 

Automobil: 111
Ler gas ti je regulisan sa posebnim motorićem i treba da radi na oko 1500 kad se upali.
Pošto ti sija check, najbolje da skineš + klemu na par minuta da se resetuje , upališ i ostaviš malo na leru da radi i posle probaš ponovo da upališ.

Profile  

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 1:18 am 
A da promeniš ti sve 4 svećice sa nekim krštenim kako to ovde vole da kažu stručnjaci? Koliko je prešla lada? Nama se na 70.000 km sve odjednom raspalo, ista ta 1.5 8v

I skini kleme ko što kaže koleza resetuj komp. Nama dok je ovakvo vreme iznad nule uvek kad je prvi put upalimo ugasi se, drugi put upali trtrtrtr na 500 obrtaja i tako bi do sutra radila ako ne pipnes malo gas i onda uhvati kako treba. Čim padne ispod nule ili je preko 15 stepeni sve je normalno.

PostPosted: Sun Nov 05, 2017 9:49 am 

Markone wrote:
Skoro sam uzeo ladu 112 (2003god. 1.5 66.7kw Benzinac) ocuvanu garaziranu u odlicnom stanju i isla je bez ikakvih problema. Upalila mi se skoro lampica za poroveru motora nakon cega je auto poceo da trza prilikom niskog gasa (prelaska iz prve u drugu najvise).... Proverio sam svecice i jadna je bila ne ispravna. Auto je prestao da trza i radi savrseno al i dalje mi sija lampica za Check Engine. Sad kad palim auto moram da dam malo gasa jer mi se gasi auto na leru. Jel se desilo nekom nesto slicno jer dok je trzao nije imao problema sa lerom.

Unapred zahvalan.

Lampica ti se upalila zbog neispravnog sagorevanja (smesa nije upalila) u cilindru. Razlog za to moze da bude svecica, kabl, ili da je dizna neispravna -zapekla pa ne baca benzin u vidu pare tj magle. Ako je razlog bila svecica, a sto sumnjam, nakon otklanjanja neispravnosti i voznje auta u trajanju 15-tak min. , sama dijagnostika ECU ce ugasiti lampicu, stim da greska ostaje upisana u memoriji ECU. Auto kada se pali, pali se tako sto se nakon davanja kontakta saceka par sekundi pre verglanja, a pedala gasa nebi trebala da se pritiska, jer ECU sam na osnovu parametra -davaca sa motora vrsi regulaciju.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 08, 2017 1:41 pm 

Automobil: Lada112, 1.5, 16v
masan_motor wrote:
A da promeniš ti sve 4 svećice sa nekim krštenim kako to ovde vole da kažu stručnjaci? Koliko je prešla lada? Nama se na 70.000 km sve odjednom raspalo, ista ta 1.5 8v

I skini kleme ko što kaže koleza resetuj komp. Nama dok je ovakvo vreme iznad nule uvek kad je prvi put upalimo ugasi se, drugi put upali trtrtrtr na 500 obrtaja i tako bi do sutra radila ako ne pipnes malo gas i onda uhvati kako treba. Čim padne ispod nule ili je preko 15 stepeni sve je normalno.

Presla je 96.000km

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 3:48 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Očitaj grešku pa javi. Takođe očistiš leptira gasa i kanale za ler i proveriš da li negde falšuje vazduh. Vidi u kakvom su stanju i kablovi
Ako je jedna svećica otišla promeni ih sve bar to nije skupo.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 09, 2017 11:57 pm 

Automobil: lada
kako da očisti kanale za ler?

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 12:12 am 

Automobil: lada 112 16v
Tako sto se celo kuciste leptira skine i potopi u rastvor,ceo taj deo na koji se kaci 1001 crevo.Odstoji,pa se ocisti i izduva kompresorom

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 12:24 am 

Nema potrebe za skidanjem samo se skine step motor, raskače creva koja idu od EVAP kanistera i dekle do leptira gasa pa se kanali u telu leptira izduvaju sredstvom za pranje karburatora.

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 11:07 pm 

Automobil: lada
ajd dogovorite se, pa neka neko napise konkretno..
mozda je najbolje resenje kadica i ultrazvuk?

Profile  

PostPosted: Fri Nov 10, 2017 11:11 pm 

šta ima da se dogovaramo i jedno i drugo radi posao
viewtopic.php?p=107729#p107729

Profile  

PostPosted: Sat Nov 11, 2017 1:48 am 
Samo da se ne potapa u nikakav rastvor, drugar tako čistio karburator pa mu isti nestao :)

E koje sredstvo preporucujete za ciscenje? Koji sprej a da nije skup, mozda i ja neki dan od nedelje uzmem da očistim tu glupost. Nikad nije čišćeno za ovih 80 i kusur iljada.

Danas me zezne žena da vozim neko drvo ladom bokte pa to kao da sam se vratio u praistoriju ford taunus capri era od pre 40 godina sve skripi i drlja, volan i kvačilo beton, trese se u leru, ček endžin gori. Nepravilan rad, lupa onaj evap kanister sad još jače ljudi se okreću na ulici i gledaju :D

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours