Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Nov 17, 2018 9:10 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Pozicija senzora bregaste u 110-ki 99-to godište
PostPosted: Thu Sep 21, 2017 8:46 pm 

Automobil: lada110
Pozdrav.Vozim Ladu 110 99-to godište i posle odlaska kod "majstora" i datih ne tako malih para da problem bude "rešen",odlučio sam da ipak postupno rešim stvar samostalno,uzimajući u obzir iskustva članova ovog foruma.Naime,u voznji posle nekog vremena kad se stane,na primer na crvenom svetlu,motor počinje nemirno da radi i posle par momenata upali sijalicu "chek engine".Naravno sve se to ponavlja posle brisanja greške i tako u krug.Motor lepo vuče ali pri malim obrtajima kao da malo protrzava(npr.u četvrtoj brzini pri 50km/h),kao i pri kočenju motorom.Promenjeni su i step motor kao i senzor klapne gasa,kablovi,svećice...da bi na kraju majstor promenio i kompjuter nekim drugim polovnim koji je za nijansu popravio situaciju ali i dalje to nije to.Sijalica se sad pali ponovo na neki drugi način i avanturama nikad kraja...
Zasad mi je ostalo da pokušam da zamenim senzore bregaste ili radilice.Ovaj drugi sam video gde se nalazi i to nije problem ali ne mogu da nađem poziciju senzora bregaste na mestu gde bi trebalo da se obično nalazi (u blizini senzora trermostata sa strane glave motora).Postoji li mogućnost da na ovim prvim verzijama sa 8 ventila on upšte i nije stavljan?...Hvala.

Profile  

Post subject: Re: Pozicija senzora bregaste u 110-ki 99-to godište
PostPosted: Thu Sep 21, 2017 9:33 pm 

Automobil: lada 110 8li
Prvo potrosi sat vremena kako bi svaki strujni kontakt kojeg mozes videti, izgrebao nozem i poprskao kontakt sprejom, ukljucivsi tu i kleme na akumulatoru i svaku masu minusa. Sagni si i gde je kompjuter. Ako to ne resi problem trazi bregastu i druge senzore. Ja sam tri meseca istrazivao zasto je gas nemirna dok motor ne dostigne 75 stepeni temperature. A problem bio banalan, u oksidiranim kontaktima. Mislim da ovaj problem nece kompjuter otkriti. Savet je amaterski, ali jeftin, nema stete ako se isproba. Naprotiv. Usput, senzor bregaste je tamo gde mislis, kao u staklenon zvonu, koji se otvora sa dva ili tri strafa br. 10.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 21, 2017 10:48 pm 

Da,svojevremeno sam pročitao post na kom si pisao o tome i prekontrolisao sam sve žive kontakte ali uzalud.Uzgred postoji bitna razlika što se ova greška pojavljuje pri zagrejanom motoru.
Znači senzor se nalazi ispod onog metalnog zvona sa strane?Čudno je to što na to metalno kućište ne nailazi nikakva instalacija,neki džek,sem par vezanih masa na tim desetkama.U svakom slučaju hvala na odgovoru.
Situacija je dosta slična kao na ovom videu gde se govori o problemima koje prouzrokuju razni senzori sem navedenog senzora bregaste kog na ovom motoru ja nisam uspeo da zapazim s tim što je to zvono nijansu veće nego na ovom snimku:
https://youtu.be/5D6Ddu7g4m4

Profile  

PostPosted: Fri Sep 22, 2017 12:35 am 
Opisao si upravo kako nama lada radi povremeno i mislim da jedan od senzora povremeno omaši pa onda kompjuter u nekom safe modu to improvizuje. Tada kada se to desi, lada slabije vuče ali ne troši više nego obično pa i ne pridajemo tome puno važnosti. Sumnjam da i novi delovi isto rade pa necemo da bacamo pare.

PostPosted: Fri Sep 22, 2017 8:17 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Da li su očišćeni vazdušni kanali za ler gas na telu leptira? Da li ej neko kačio dijagnostiku da očita koje greške se javljaju kada se upali CE lampica i istovremeno da proveri parametre rada motora? Da li je neko proveravao da negde slučajno nema ulaska falš vazduha (na crevima, na spojevima, vakuum crevima, ler motoru...)

Profile  

PostPosted: Fri Sep 22, 2017 9:38 pm 

Majstor koji je popravljao je rekao kako je odradio dijagnostiku i da "ako ti se upali "chek..."to su neki izduvni gasovi i tome sl."i da je auto ok...elem...
Naravno kad ostavim auto kod majstora odem i radim ono za šta sam plaćen,kad dođem po gotov auto pitam koliko to košta i platim...ne stojim nad glavom i ne filozofiram puno...očekujem za uzvrat sređen auto kao i sa svim vozilima koje sam do sada tako održavao ali je izgleda sa Ladom drugačije...uvek neko "ali"...i "nešto"...
I ovde na forumu je izgleda isto tako.Pitanje je prosto i precizno-POZICIJA SENZORA BREGASTE na Ladi toj i toj,ako neko ima sliku bilo bi sjajno...umesto odgovora sam dobio gomilu pitanja....Sva creva su ok,vodovi očišćeni,majstor je otvarao ventil deklu i kaže da su ventili nešto opuštenije štelovani(za o,o5) ali su ok, senzori novi, jedino mi je ostalo da probam da promenim protokomer i famozni senzor bregaste ako uopšte na ovoj verziji postoji jer ja na uobičajenom mestu ne vidim tipični bakelitni uređaj i karakteristični džek,to je sve...

Profile  

PostPosted: Fri Sep 22, 2017 9:53 pm 

Ako si to hteo onda si trebao odmah postaviti samo pitanje a ne pričati od Kulina bana šta je koji "majstor" rekao, koji su simptomi i kako je to probano da se reši. Ljudi ti se trudili da olakšaju posao i pomognu pri rešavanju problema, ako nisi primetio.
Senzor bregaste ti je kod remenice zupčastog kaiša, ako ga ima

Profile  

PostPosted: Fri Sep 22, 2017 11:29 pm 

Pitanje i jeste bilo tamo -na kraju gde je i bio znak pitanja a sve ostalo je bilo kao neki uvod...mislim forum je,možemo topik koji otvorimo malo da obogatimo...ja sam ga postavio a ne neko drugi...
No,da se vratim na temu.Pogledao sam i tamo-ništa.Nema tog senzora nigde kako se čini i kraj priče.Pokušaću da nađem nekog krštenog majstora sa poštenom dijagnostikom ali kako mi se čini nikad od ove lade auto koji lepo i tečno radi bez trzanja i problemi sa elektronikom nemaju kraja iako je prešla svega 60-ak hiljada km.Jedina 110-ka koja vredi je ona sa karburatorom koju sam do skoro imao.50 km/h u petom stepenu prenosa kao singerica i pri dodavanju gasa ni najmanji trzaj a o radu na ler gasu da ne pričam-poezija.Za 4 godine koliko sam je vozio ni najmanji problem sa motorom.Pošto je ta stara matirala reših da nabavim očuvaniju sa modernijom tehnologijom ali sve se čini da je to bilo "sa konja na magarca" i to je moje mišljenje na koje imam sva prava zato služi forum...kome se to ne sviđa neka ovaj topik zaobiđe...ajd uzdravlje

Profile  

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 7:41 am 

A tek što ne trza i što se nečuje u leru kad se ide peške... ihaaaj.
Čini mi se tipičan sindrom "lada je to" održavanja vozila i majstor kome je bicikl sa brzinama komplikovana mehanika. Ti i masni će te se kanda lepo družiti

Profile  

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 9:15 am 

Ja bih sada diskusiju produžio pitanjem u formi odgovora. Ako nisi menjao modul paljenja, probaj da nađes nekoga ko će ti posuditi ispravnu za probu. Kod osam ventila to zamenis za 10 minuta. Taj modul zna biti podmukao. Ako nisi, otstekaj kompjuter i očisti kontakte i zategni štek. Ne vredi kukati za starom tehnologijom, nova treba biti bolja. Inače, ima majstora koji ti ovu Ladu mogu prepraviti u karburatorsku. Ipak, bolje je otkriti problem.

Profile  

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 3:23 pm 
Nađi nekoga ko prodaje ladu u delovima a raspoložen je da sa tobom potroši malo vremena. Nemaš lokaciju upisanu ali ću da ti predložim lakija ovde sa foruma, imas u temi prodajem telefon pa ga kontaktiraj.

Finalna obrada tih ladinih delova iz prve ugradnje ne odaje nikakvu sigurnost i preciznost a mozes misliti kakvi su zamenski.

Nama se recimo mnogo manje pali cek endzin kada je rezervoar više od pola recimo jednom u 6-7 voznji a kada je ispod i blizu rezerve maltene svaka ili svaka druga voznja. Kad je ovo prelazno vreme hladna upali pa se ugasi, drugi put upali pa jedva i posle radi kako treba. Cim malo vise zahladni pali iz prve. Na semaforu tu i tamo nabije 1500-1800 obrtaja i tako radi oduvek i nista se ne menja a i mi nista ne pipamo. Neko je pre par godina polomio modul paljenja kada je nesto menjao dal lamelu ili hladnjak. Sad stavljen nov u ovlascenom servisu i sve je isto.

Kada smo skidali akumulator par puta i resetovao se komp, posle je radila ko traktor svaki put tresla se i gasila i trebalo joj je po 150-200 km vožnje da se uravnoteži. Ja gori auto u životu nisam vido.

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 3:56 pm 

Da nije tog kukanja ne bi bilo zanimljivo.

Profile  

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 4:03 pm 

Da fino pitam beogradjane, poput masan_motor, nema li pravog servisa za ove Lade? Nema li mozda servisa za Nivu? Mora biti u dva miliona naroda sa dugom tradicijom Lada, pravog servisa, platis i sredis auto. Kao sto sam ja jednom sredio auto u servisu za dzipove. Na kraju ispadne jeftinije nego setati se od jednog do drugog "nekrscenog", jb pas.

Profile  

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 4:13 pm 
Nema delova koji su glavni problem a samim time retko koji majstor hoce da se zeza zna sta ga ceka. Najlakse je fantazirati o tamo nekim dobrim delovima, original i slicno, lada bolja od mercedesa itd. Lada je teško pokvareno đubre. Polovna košta 250-300 evra da biraš na oglasima.

Pod dva jako nepouzdan auto.

A ti si vrlo naivan i zelen tek ces da vidis sta te ceka ;)

PostPosted: Sat Sep 23, 2017 4:22 pm 

Jao i ti si našao kog "beograđanina" da pitaš... pa masnom majstori uspešno prodaju priču da se pumpa vode menja na 20k km i da se na desetkama mora skidati tabla kako bi se promenio mali hladnjak, o šoferki koja nam adi mora da puca jer je tako konstruisana itd... Za Ladu ti treba samo majstor koji zna da radi i hoće da radi, kao i za svaki auto za ladu još lakše jer je tek nešto komplikovanija od čestitog bicikla sa više brzina.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours