tockovi trokiraju i cvile

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

duro
Automobil: lada 112

Re: tockovi trokiraju i cvile

Post by duro » Fri Mar 03, 2017 12:44 pm

Zanimljivo je da ujutru nikad ne cvile niti trokiraju prvih 10 min vozne cca.

A sto se tice Lade vise sam nego zadovoljan, vozim je 11 godina i nisam imao neke velike kvarove. Na primjer prosle godine sam imao kvarova u vrijednosti 120 eur za cijeli godinu. A mislim da sam bio kod majstora samo tri puta. Mislim da se mnogo gore stavri a naravno i puno skuplje dogadaju kod puno skupljih automobila od Lade.

Kada budem imao novca planiram kupiti grantu ili vestu.

duro

Post by duro » Fri Mar 03, 2017 12:48 pm

A pogledajte ovu lajku za 10000 eur.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/lada ... oFrom=list

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Fri Mar 03, 2017 5:46 pm

duro wrote:Zanimljivo je da ujutru nikad ne cvile niti trokiraju prvih 10 min vozne cca.

A sto se tice Lade vise sam nego zadovoljan, vozim je 11 godina i nisam imao neke velike kvarove. Na primjer prosle godine sam imao kvarova u vrijednosti 120 eur za cijeli godinu. A mislim da sam bio kod majstora samo tri puta. Mislim da se mnogo gore stavri a naravno i puno skuplje dogadaju kod puno skupljih automobila od Lade.

Kada budem imao novca planiram kupiti grantu ili vestu.
jos uvek nisi stigao da je stavis na dizalicu kako bi video koji tocak blokira?
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

masan_motor

Post by masan_motor » Fri Mar 03, 2017 8:24 pm

Na 75.000 km nam se raspao mali i veliki hladnjak, pumpa za vodu, posuda za vodu i poklopac, neka račva, korpa i lamela plus zamajac, sajla kvačila, donji nosač motora... Usput je urađen ponovo veliki servis jer se propišala pumpa i samim time je sve menjano od kaiševa i španera ponovo. Hektolitre antifriza je u međuvremenu popišala a skup da plačeš! Da dodam kako samo vozačev podizač prozora radi i to ako se vuče rukom na gore?!? Wtf?!? Centralna je davno uginula! Opet ta lada ne vredi ništa, može na kilo da se proda. Kako se trese i lupa motor neću ni da pričam, kako trese na 90 kao luda a majstori kažu da je sve super u gazelakomercu. Imali jednu ladu, ova je druga po redu i nebi više ni najgorem neprijatelju savetovao to da kupi, makar izgledala kao svemirski brod!

Uostalom: https://youtu.be/FprS5DJnfF0?t=1m15s :D

10990 EVRA SVEMIRSKI AVION!
Image

travelman

Post by travelman » Fri Mar 03, 2017 8:49 pm

Sta je bre indijanci, 1 dan me nema i odma parastos na forumu. Mrtvilo, ponavljate istu pricu
jos uvek nisi stigao da je stavis na dizalicu kako bi video koji tocak blokira?
Kolega, hajte molim Vas ... pojasnite kakoce to da VIDI kada ga STAVI na dizalicu :? ...

Moram da ti pojednostavim, da bi razumeo ... kada tebi neko STAVI zvonce od bicikle na zadnja usta da li ti to VIDIS ili OSETIS :? ... pa naravno da OSETIS :mrgreen: ...

duro, samo ti provozaj par km pa onda opipaj tockove i oseti koji je vruc ... pa mi se onda javi da te posavetujem za dalje. Mada tu je i bryjko, jedino njemu skidam kapu :prvi ... ovo ostalo sve pacija skola :lol: ...

bortlonger

Post by bortlonger » Fri Mar 03, 2017 10:51 pm

provozam ja tebi mamu u picku i celu blizu i dalju rodbinu da osete, a ti pre toga mozes da opipas malo oko jajca da i ti osetis pa nastavi da pametujes..
cale ti indijanac, majmune jedan.. mars u pizdu materinu odakle si i dosao.. steta sto te nije otac izdrkao u neki wc..
8)
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

Gago
Automobil: Samara 1.3s

Post by Gago » Fri Mar 03, 2017 10:54 pm

Ovo je malo prevazislo :?
Samo Samara Srbina Spasava

bortlonger

Post by bortlonger » Fri Mar 03, 2017 11:03 pm

ma nije druze.. cini ti se.. ovo je freestyle forum.. :D

travelman

Post by travelman » Fri Mar 03, 2017 11:08 pm

Ma gde prevazislo, vidis da mu je tek uslo :D .... obeznanio se od radosti pa ne ume da se kontrolise ...

To je taj prigradski mentalitet koji pokusava da dominira LKS, ali tu je Travi da brani dostojanstvo nas pravih ladarosa. Neka me pozove na kafu ako vec ima nesto u gacama ... ili se i sa time hvali onako u prazno, kao i sa svime do sada ... :) ...

duro

Post by duro » Sat Mar 04, 2017 10:48 am

Kada bi to sve promijenio na nekon zapadnom autu sracunaj koliko bi to bilo. Za 800 eur to ne bi mogao popraviti ni pod razno.

Cijeli svijet je izmanipulisan i bitno je samo pricati da Lada ne valja da se ne bi prodavala. Vidio sam ja kako na skodi odlazi glava motora poslije 20 000 km, na golfu 6 started na 40 000 i tako. I koliko je sve to skuplje.

A uz to ne moze lada biti kao npr golf 6 koji kosta 20 000 eur a lada 7 - 8 000.

Al zato lada vesta moze da im parira sigurno a cijena je oko 10 000 eur.

masan_motor

Post by masan_motor » Sat Mar 04, 2017 7:24 pm

Lada nevalja kurcu čoveče, ja sam na nemcu menjao komplet kvačilo i nisam morao ZAMAJAC da menjam ni nakon 400.000 km alooo! Kod ovog đubreta je menjano na 75.000! Najobičniji gvozdeni zamajac se potrošio i izbio nam 7000 dinara iz džepa! Uz svaku promenu lamele ide i zamajac! Ne znam kakav to mozak može selektivno da rasuđuje!

I lažeš, novi golf je 14.500 evra.
http://www.autokomerc.net/golf-7-na-akciji/

A lada vesta može da parira boljim autootpadima.

travelman

Post by travelman » Sat Mar 04, 2017 9:14 pm

Lada ne valja kompleksasima, zato sto ju je blam parkirati u strahinjica bana, ispred bioskopa pozorista i slicno.

A to da je vw keva, je prica onih koji ga gledaju kroz prizmu golfa 1 ili golfa 2.

Spominjes zamajac ... drugaru sa posla na tiguanu riknuo plivajuci na 85000, AMSS tj HAK ga dovukao iz Zagreba u Porse u Surcinu a ceh popravke je bio ravno 120 000 dindzi .
Malo se vozikao, mislim od letos, kad ga vidim skoro kako dolazi sa drugim autom. Sta, kako, ovo ono kad mi kaze da ga nista ne pitam. Sve u svemu je ceh 390000 dindzi :roll: ... Nisam ga bas najbolje razumeo sta je u pitanju jer sam bio u guzvi ali mi je pokazivao slike nekih zubcanika koji su napravljeni od plastike pa se pokrljali a onda ispao picvajz u motoru.

Covek ima para, to je sitna kinta za njega. Ali kad ga cujem kako ga hvali jer trosi 5 litara, ide ko metak i lezi na putu ko pegla jer je 4x4 meni pripadne muka kad pomislim na cifru koja je stucana u taj auto i njegovo odrzavanje.

Drzi se ti lajke i foruma, kukas za 7000 dinara i par dolara sto te kinezi ispalili ... pa sta bi tek radio kada bi ti vw izbio par tauzenki iz dzepa.

LADAforever :D ...

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sat Mar 04, 2017 9:50 pm

Meni je mali servis ni 50 eura a za Fiestu je zadnji bio 13 000 din za ovo malo čudo.

masan_motor

Post by masan_motor » Sat Mar 04, 2017 11:27 pm

Pa kad kupujete polovnjake koje su u italiji vozile babe do pijace i nazad. Kaži drugaru da kupi nov auto umesto što se mangupira, mogao sam i ja da kupim kajena polovnog ali ne, otišao sam u salon i kupio nov mali gradski auto. Dok moj drugar na kajenu menja trapove sa otpada, juri invalide da registruje, stavlja plin i namešta kompjuter ja se vozikam za 5-6-7 litara po gradu.

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Post by aleko-2141 » Sat Mar 04, 2017 11:45 pm

Moj auto je iz grada i od prvog dana do danas se održava u istom servisu, mogu i ja da kupim novo al koji će mi djavo kad za moje potrebe i fica je dobar

Post Reply