tockovi trokiraju i cvile

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

duro
Automobil: lada 112

tockovi trokiraju i cvile

Post by duro » Wed Mar 01, 2017 9:57 pm

Na ladi 112, presla 70 000 km poslednih dana osjecam da nekako tockovi blokiraju. Mislim da su u pitanju zadnji. Takoder kada sam na blago uzbrdici kada pritisnem kvacilo auto ne krene prema dole, znaci da nesto koci. Cuje se i cviljenje ali ne uvijek.

Da li je neko imao slican problem?

aleko-2141
Automobil: Moskvic Aleko

Re: tockovi trokiraju i cvile

Post by aleko-2141 » Wed Mar 01, 2017 10:00 pm

Digneš i vidis koji blokira pa onda ostalo

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Wed Mar 01, 2017 11:00 pm

Ili nakon kilometar dva vožnje ideš oko auta i pipaš felne da vidiš koja je vruća

bortlonger
Automobil: lada

Post by bortlonger » Wed Mar 01, 2017 11:25 pm

aleko-2141 wrote:Digneš i vidis koji blokira pa onda ostalo
+1
VELIKE MISLI SENJOR TRAVIJA
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

travelman

Post by travelman » Wed Mar 01, 2017 11:43 pm

A sta ako kolega nema dizalicu i nema cime da digne auto ... znaci nije +1 nego - 1 :lol: ...

Brujkov odgovor je konacan i jedini ispravan komentar :prvi ...

Ako sumnjas na zadnje, i jos ako su oba zadnja vruca, postoji mogucnost da ti blokira rucna ali otom potom za dalje korake. U svakom slucaju sto pre postavi dijagnozu koji je tocak u pitanju jer postoji mogucnost da prekalis plocice ili paknove, zavisno koji je tocak u pitanju. A to je vec udarac po dzepu za nas ladasku sirotinju.

dejca
Automobil: Nekad lada 2107.

Post by dejca » Wed Mar 01, 2017 11:56 pm

Ako pri voznji i kocenju volan stoji pravo onda su zadnji tockovi u pitanju.

bruyoni

Post by bruyoni » Thu Mar 02, 2017 12:02 am

Zadnji su verovatno, na bendix sistemu je maltene nemoguće da klip blokira još i ladin koji ima sasvim dovoljno lufta da se i iskošen vrati. Verovatno se ili ručna ne vraća ili sinter toliko potrošen/otpao da je klip zadnje kočnice izleto i podglavio.

travelman

Post by travelman » Thu Mar 02, 2017 12:11 am

Ovaj put se kolega majstor limar obrukao, prepisao je pogresan tj delimicno tacan odgovor.

Kakoli ce podneti muku da sam ja kao obican segrt dao priblizno tacniju, da ne kazem skroz tacnu dijagnozu ...

bruyoni

Post by bruyoni » Thu Mar 02, 2017 12:21 am

ili.. koordinatni veznik, znači ima više neisključivih tačnih odgovora stoga odjebite u onu temu gde se prepucavate glupostima.

travelman

Post by travelman » Thu Mar 02, 2017 12:30 am

Ja samo kratim vreme dok sam u sinobusu, daleko je jutro. A usput dajem i tacne odgovore :) ...

Zao mi je samo sto ce on da pati izvestan period zamnom. Jbg, iskreno je priznao da voli da cita moje komentare ali cu ipak imati prijatnijih stvari da radim nego da njega ucim sta je kaljenje, blokada zadnjih tockova itd itd ...

A ima i voajera pun kufer, aktiviralo se clanstvo odkako sam poceo da drzim nastavu :mrgreen: ... posecenost na zavidnom nivou :lol: ...

bortlonger

Post by bortlonger » Thu Mar 02, 2017 12:44 am

bortlonger wrote:
aleko-2141 wrote:Digneš i vidis koji blokira pa onda ostalo
+1
+1 po drugi put.. to je najpravilnije i najispravnije.. ako budes vozio i cekao da se ugreju tockovi, moze svasta da se desi.
ako nemas dizalicu, pozajmi...
:D
Last edited by bortlonger on Thu Mar 02, 2017 12:47 am, edited 1 time in total.
kod ugradnje novih svecica,obavezno ih kalite,ostavite auto da radi minimium 15min, jer kad se uradi generalna motor prvi put startuje potrebno je da u prvih 30sec dostigne maksimalni obrtni momenat

bortlonger

Post by bortlonger » Thu Mar 02, 2017 12:47 am

travelman wrote: Zao mi je samo sto ce on da pati izvestan period zamnom.
bas cu da patim, nedostajaces puno... :D

travelman

Post by travelman » Thu Mar 02, 2017 1:26 am

Mozda je u tvom selu obicaj da se dize ali u mom selu vladaju neka druga pravila.

Znaci krenes na svadbu ili u svaleraciju a onda trk u gepek po dizalicu da dizes tocak :roll: ...

Ja radije biram soluciju da nekoj ocuvanoj polovnjaci dignem noge ... a tocak samo opipam,

masan_motor

Post by masan_motor » Thu Mar 02, 2017 3:37 pm

Teraj to na otpad odma, nama je lada na 75.000 km izbila 800 evra iz dzepa jer se sve raspalo što je moglo da rikne. :D

bortlonger

Post by bortlonger » Thu Mar 02, 2017 6:29 pm

travelman wrote:Mozda je u tvom selu obicaj da se dize ali u mom selu vladaju neka druga pravila.

Znaci krenes na svadbu ili u svaleraciju a onda trk u gepek po dizalicu da dizes tocak :roll: ...

Ja radije biram soluciju da nekoj ocuvanoj polovnjaci dignem noge ... a tocak samo opipam,
mozes i nesto drugo da opipas.. :D :D

Post Reply