Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Tue Jul 17, 2018 3:35 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 161 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Author Message
 Post subject: Re: Sumljam na senzor bregaste osovine
PostPosted: Thu Mar 09, 2017 9:56 pm 

Automobil: Lada 111 1.5 16v
Jel to cena samo za senzor, ili si platio i zamenu?

Profile  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 4:29 am 

Automobil: lada111
bruyoni wrote:
To za cenu je tačno, čak će i falš prodavati skuplje jer je ljudima niža cena automatski alarm.

Ni jedan agregat ne može odmah da se tera gas patos, OK može li se to ne radi. Ali da ne mešamo agregat i svećicu, ne znam što si to spomenuo, na svećici NEMA šta da se "kali" jer iz fabrike izlazi spremna za 100% rad. "Tehnička kultura" je paušalna konstrukcija, u mehanici i mašinstvu se radi specifikacijama, tehničkim zahtevima i uslovima rada. Ko što rekoh tehnički uslovi ne postoje da SUS agregat troši 0 (nula) ulja to bi značilo da radi sa nultim tolerancijama ili čak sa preklapanjima što je zbog dilatacije, trenja, opstrujavanja... jednostavno rečeno, tehnički neizvodljivo i u teoriji i u praksi.

Takođe termin kaljenje se ili koristi pogrešno ili zloupotrebljava jer je kaljenje tačno definisan proces termičke obrade železnih materijala zard povećanja čvrstoće a u agretgatu neki delovi treba da budu tvrdi, drugi žilavi treći čvrsti... svi elementi u agregatu iz fabrike dolaze termički obrađeni i tu korisnik ništa ne može da uradi na poboljšanju osim nešto da pokvari, naravno postoji period razrade ali on nema veze sa bilo kakvom termičkom obradom već sa usaglašavanjem nalegajućih površina.

Znam i ja ljude kojima su auta cakum pakum u svakom pogledu a ili šraf ne umeju da zavrnu ili prelaze ni 5000 km godišnje. Hvaljenje cakum-pakumom bez poznavanja uslova rada je iluzorno. Ja sam mojom ladom za sretenje odradio turu do Bolonje seli, upalio, trošio i sipao gorivo preko 3000km za 5 dana i u tome ne nalazim ništa fascinantno sa tehničke strane da o tome pišem ikom. Možda ja nisam normalan što mi je potpuno normalno da auto ujutru na -20 upali bez vađenja akumualtora ili da pređe 1000 km u cugu pri 130-140 bez da se nešto desi, isto tako pazim i VFRa i ćaletovu Kiu i svi po malo troše ulje.

Koliko te košta ukupno put do Bolonje, sa sve gorivom i putnim taksama i kojom si prosečno brzinom vozio.
Ovo pitam zbog sličnog plana putovanja :)

Profile  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 3:59 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Ne znam tačno, nešto me ni ne zanima previše... nekih 45-50 € sam ostavio u Italiji za putarine s tim da smo dolasku sišli sa autostrade kod padove i obilazili okolnim putevima do Vićence, Mantove, Kaprija... Od Ankone do Ferare je 17€ to sigurno znam jer nas je hvatao mrak pa smo išli do smeštaja. Kroz HR je od granice do SLO 130 kuna, od Rijeke do Srbije nešto ispod 200. Slovenija standardno 15€ za sedmodnevnu vinjetu. Kod Italijana je naplata putarine mahom automatizovana ili ubacuješ platnu karticu ili keš ili telepass i paziš na koju kapiju naplatne rampe ideš jer nekad znaju biti skroz odvojene tipa prima samo platnu karticu ili samo telepass, viđao sam i one što primaju samo keš ali njih je iz godine u godinu sve manje tj prebacuju ih da primaju i keš i karticu.

Natočeno 7-8 rezervoara TNGa svaki nekih 17-18€. Tu je bilo još nekih možda 10-15€ troškova za voz jer je u Milanu, Bolonji, Padovi, Raveni... velika gnjavaža za parking plus imaš zatvorene zone gde ili ne smaš biti ako nemaš potvrdu ili se nešto plaća, u mom slučaju zbog TNG se ništa ne bi platilo, ali opet turistička vožnja osim dvotočkašem kroz srednjovekovne italijanske gradove je gnjavaža pa je parkiranje van grada i hvatanje voza/metroa za 2-3€ najbolja opcija. Putna brzina autoput 120-150, stattali i regionali 90-100 koliko piše, kroz naseljena mesta se držiš ograničenja ali ako vidiš da se lokalci ne obaziru uhvatiš vozić i kreneš sa njima. Panduri su im generalno predusetljivi i ako nisi baš preterao uz malo priče, sve ih zanima, te upozore i progledaju kroz prste.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 9:34 pm 
Ljudi autom se ne ide nigde sem u lokalu, prošla su vremena lalala, gde god kreneš treba ti 300-500 evra samo za gorivo i putarine, zamisli još da krš rikne? Iljadu evra u najavi. Pored jeftinih avio karti nema mesta automobilu sem u lokalu i eventualno cg, hr ili grčka more.

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 10:03 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Pa ja napravio 1500 za 5 dana a bio 300km od kuće i sutradan stane u gradu.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 11, 2017 11:32 pm 
E al sedneš ko gospodin na avijon, izuješ se za 2 sata de si teo, bez vinjeta, pandura, kijameta, puknute gume, gužve na granicama, komutatora, modula paljenja, razvodne ruke, noge, kurble :D

To još jedino putuju ćesi i poljaci jer vukljaju kravu i prase da ih izedu na godišnjem :mrgreen:

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 12:05 am 

Dizel :-P

Profile  

PostPosted: Sun Mar 12, 2017 12:35 am 

Automobil: Lada 112 8v
@Ajvanho

To je cena senzora, zamenu sam sam odradio

Profile  

PostPosted: Mon Mar 13, 2017 3:42 am 

Automobil: lada111
@Bryoni dobar tekst, baš mi to treba.Mada sam bio do Španije pre par godina sa golfom dvojkom, konkretno me interesuje lajka 1xx i severna Italija. Jedino što ja imam benzinac :lol:

@provokator
tačno je to što pričaš, ali uzmi u obzir da postoje i non mejnstrim planovi putovanja. Imam ja neke svoje ideje..

Profile  

PostPosted: Mon Mar 13, 2017 10:45 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Upravo tako. Kad hoću negde da stignem avion, autobus... kad hoću donekle da putujem auto, motocikl, bicikl, voz... sve ima svoje prednosti i mane samo treba izvagati.
U ovom mom slučaju sve osim auta, žena nije htela da čuje za motor, bi bila velika gnjavaža uz solidno gubljenje vremena.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 13, 2017 11:06 pm 

Ja znam da do Bosne mi ne pada na pamet da sedam u bus a i do grčke

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 161 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

All times are UTC + 2 hours