Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 18, 2018 12:47 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: problem sa plinom
PostPosted: Mon Jan 30, 2017 7:32 pm 

Automobil: lada 110
pozdrav postovane kolege,imam problem koji me bas dugo muci sa mojom lajkom 110 a vezano je za gas,naime mozda je bitno da kazem,gde god da pipnem skoljku uplasi me struja,pecne,petljao,cistio mase gde god sam nasao koju ali isto se desava,e sada glavni problem,naime imam sekvent gas tomaseto koji je pobrljivio sam od sebe,dugo je radio normalno a onda poceo da trza ,stuca i svasta nesto.Menjao sam sa majstorom i filtere ali nista.Od skoro sam stavio svecice Bery sa zazorom 0.9 lajka radi na benzin bezprekorno a na plin skoro nikako.Upalim na benzin,na tasteru u kabini blinka zuta diodica kada dostignne trideset stepeni temperaturu prebacuje na plin,prestaje da blinka i upale se zelenkaste diodice i ta zuta svetli neprestano,lajka pocne trokirati,raditi kao na tri klipa i slozi na vecem broju obrtaja.Kada stajem naravno ugasi se.Vozim na gas par kilometara sa znatno umanjenom snagom a onda na tasteru pocnu ubrzano da blinkaju sitne zute diodice zajedno sa crvenom diodicom i auto staje gasi se ili odjednom samo prebaci na benzin.Na benzin radi kao singerica,POMAGAJTE,ocekujem ideje,savete jer na ovom forumu ima dosta pametnih momaka,Hvala na pomoci

Profile  

Post subject: Re: problem sa plinom
PostPosted: Mon Jan 30, 2017 8:22 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Pa vozi to u servis, onda imaš problema sa plinom, što da se mučiš sam

Profile  

PostPosted: Mon Jan 30, 2017 8:31 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
To što te pecne struja je statički elektricitet nakupi se usled kombinacije odeća, obuća presvlake i gotovo nema nekog spasa osim da uzmeš parče žice učvrsitiš ga negde za karoseriju može čak i za auspuh negde da nakačiš šelnom, i pustiš da se provodnik vuče po zemlji. Kakvi su kablovi do svećica? Možda toliko probijaju da se nakupi.

Za plin teraj kod majstora koji zna da radi sa sekventom i ima interfejs da se nakači na gasni kompijuter, tu menjanje filtera ne pomaže. Verovatno je neka dizna otišla ili je mapa komplet pobrljavila ali sam za to samo čuo jer i da potpuno resetuješ gasni kompijuter on prelazi u režim automatskog učenja.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 31, 2017 1:14 pm 
Ne moze lada da se vozi bez ove trakice koja izvlači antistatički elektricitet, nekada su sve lade to imale na sebi: http://www.mizter.com/

A za plin u servis na dijagnostiku, nema tu šta da se nagađa i menja napamet. Inače te lade jedva rade a jos kad im dodas plin mogu misliti kako se sve kvari i menja na motoru, ne pamtim kad je jedna voznja prosla bez žute lampice motora, stalno je poluispravna :D

PostPosted: Wed Feb 01, 2017 10:31 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Voze se lade bez trakice jos kako.
Na plin se takodje vozi bez problema samo kad neko ko ovaj masni gore ugrobari vozilo onda bude "Lada je kriva, ne moj manjak mozga"
Samo ti oteraj auto kod valjanog majstora koji zna sta radi, i meni je tako ludeo kad je vrisnula spulna na jednoj dizni

Profile  

PostPosted: Wed Feb 01, 2017 11:47 am 
Ma kakvi, lada nije lada bez antistatik trake, pa i sam vidiš koliko elektriciteta puca na sve strane jer je ceo automobil napravljen od prefinjenih materijala. Nemoj da te zamajavaju lada jednostavno nemož 'dide bez trakice i zastavica za blato ma koliko te ubeđivali prodavci jeftinih i kvalitetnih delova kao ovaj iznad.

PostPosted: Wed Feb 01, 2017 8:03 pm 

Automobil: lada
heka wrote:
pozdrav postovane kolege,imam problem koji me bas dugo muci sa mojom lajkom 110 a vezano je za gas,naime mozda je bitno da kazem,gde god da pipnem skoljku uplasi me struja,pecne,petljao,cistio mase gde god sam nasao koju ali isto se desava,e sada glavni problem,naime imam sekvent gas tomaseto koji je pobrljivio sam od sebe,dugo je radio normalno a onda poceo da trza ,stuca i svasta nesto.Menjao sam sa majstorom i filtere ali nista.Od skoro sam stavio svecice Bery sa zazorom 0.9 lajka radi na benzin bezprekorno a na plin skoro nikako.Upalim na benzin,na tasteru u kabini blinka zuta diodica kada dostignne trideset stepeni temperaturu prebacuje na plin,prestaje da blinka i upale se zelenkaste diodice i ta zuta svetli neprestano,lajka pocne trokirati,raditi kao na tri klipa i slozi na vecem broju obrtaja.Kada stajem naravno ugasi se.Vozim na gas par kilometara sa znatno umanjenom snagom a onda na tasteru pocnu ubrzano da blinkaju sitne zute diodice zajedno sa crvenom diodicom i auto staje gasi se ili odjednom samo prebaci na benzin.Na benzin radi kao singerica,POMAGAJTE,ocekujem ideje,savete jer na ovom forumu ima dosta pametnih momaka,Hvala na pomoci

peckanje je staticki elektricitet koji se ponajvise stvara zbog odece i presvlaka, a pogotovu dolazi do izrazaja zimi ( imam isti slucaj iako auto nje lada.. vezvanje gumica i zica sa karoserije a koje ce dodirivati zemlju, mozda i pomaze... ja sam se naucio, da prilikom izlaska iz auta, kad otvorim vrata, stanem na zemlju, ruke ili bar jednu ruku protrljam po plastici tapacirunga vrata i onda zatvorim i nema peckanja... takodje, proveri masu sa akumulatora na sasiju.. skini ocisti i podmazi tovatnom mascu.. nekad i to resava problem.. kazes cistio si mase gde god si nasao.. pocni redom, isprati od akumulatora do karoserije kabal za masu, ocisti klemu i mesto gde je masa zasrafljena za karoseriju.. takodje, proveri masu sa menjaca i ajo ih ima jos negde.. mozda je vezivana neka dodatna.. i obavezno mast na njh
sto se tice plina, pravac majstor. sekvent nije kao obican plin vec njegovim radom komanduje ECU.. mozes probati sa resetom ECU - a, ali ipak kod majstora, nek prvo pogleda da nije doslo do nekih mehanivkih ostecenja sistema, a zatim dijagnostika..

Profile  

PostPosted: Thu Feb 02, 2017 9:54 pm 

Automobil: lada 110
hvala drugari na pomoci,zamolio bih da ovakvih postova kao sto su ovde uopste ne vidjamo jer mislim da treba da se uvazavamo i postujemo ma koliko mislili da smo pametniji od drugih i ujedno molim moderatore da ovaj moj post izbrisu u potpunosti.prilicno je nepriatno,jos jednom hvala svima na pomoci.Pozz

Profile  

PostPosted: Fri Feb 03, 2017 12:22 am 

Automobil: lada
heka wrote:
hvala drugari na pomoci,zamolio bih da ovakvih postova kao sto su ovde uopste ne vidjamo jer mislim da treba da se uvazavamo i postujemo ma koliko mislili da smo pametniji od drugih i ujedno molim moderatore da ovaj moj post izbrisu u potpunosti.prilicno je nepriatno,jos jednom hvala svima na pomoci.Pozz

svaka cast na ovom postu.. trebao bi svako da ga procita i postuje... svako dobro tebi
javi kad otklonis kvar da vidimo u cemu je bio problem, posluzice mozda nekom drugom

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours