Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sun Nov 18, 2018 5:08 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 198 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Trza nakon dodavanja gasa
PostPosted: Wed Jul 05, 2017 10:21 pm 
Jok bre, kad odu gumice (od pregrevanja motora tj kuvanja) onda auto ladan kad upalis zadimi plavo pa onda manje dimi kako se zagreje. Loše gumice propuštaju ulje koje curi kroz vođicu ventila niz stablo dole u cilindar a auto radi perfektno. Crno je prebogata smeša gorivom a zato i radi nemirno. Ja ti savetujem dijagnostiku ovako nećeš daleko.

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 3:07 pm 

Automobil: lada 110 8li
Zna li neko gde se nalazi neki termosenzor i dali je jedan ili ih ima vise. Naime, ona enigma, sto Lada 1,5l dok se ne zagreje do 75 stepeni radi nemirno i pomalo dimi, a potom radi savrseno, kao da je na vidi resenja - dakle u pitanju je termosenzor. Ali, majstor me otkacio, veli, "batali se trosenja para, boli te uvo, neka zeza senzor, a ti vozi i dodaj gas". Da mozda sam zamenim deo?

Profile  

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 4:15 pm 

Automobil: lada
promeni tog majstora sto te tako savetuje.. crni dim je kao sto rece neko, simptom bogate smese, odnosno, motor prima vise goriva nego sto mu je potrebno, ili ti obrnuto, fali mu vazduha... moguce je da zeza senzor temperature usisanog vazduha.... gde se tacno nalazi, neznam, javice se neko strucniji.. u principukod vecine auta,nalazi se na usisu, izmedju filtera vazduha i klapne gasa.... menjaj obavezno

Profile  

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 4:48 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Nalazi se na samom termostatu. Nećeš promašiti, jedina stvar na termostatu do koje dolaze žice

Profile  

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 5:56 pm 

Aha, jasno mi je. Taj na termostatu nije skup i mogu ga sam zameniti. Pa cak i da nije do njega nece biti steta imati novi senzor. A sto se tice onoga za vazduh, cini mi se da je uvucen u onu plasticnu kutiju u kojoj je filter za vazduh. Jednom sam ga gledao, ima neko malo staklence, kao ogledalce, kao nekakva optika.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 03, 2017 10:17 pm 

teraj kod krštenog majstora..

Profile  

PostPosted: Sun Aug 06, 2017 12:09 am 
Nađi majstora sa dijagnostikom, nema sanse da zamenis napamet ili nađi nekoga ko prodaje ladu u delovima pa moljakaj da probate deo po deo.

PostPosted: Tue Aug 08, 2017 3:31 pm 

Funkcionise savet "nekrstenoig" majstora. Dok gas Lade luduje prilikom prvog paljenja i dimi crno, dodajem gas u mestu nekih minut - dva, izduvam onaj dim vise puta, i nakon toga auto savrseno radi, ne dimi, gas mirna, ne trza u voznji, jedino chek engine svetli. Ako izvadim klemu minus, ne svetli lampica i vozi super, ako ne restartujem preko akumulatora, lampica svetli, a auto vozi super. Odoh ja ponovo do majstora i kazem mu da ipak trebamo nesto preduzeti. Kaze iz iskustva, da su ti ruski senzori problematicni i da ih ne voli raditi. Jer, kaze, mozda je potrebno samo da se ociste, ali kada se ponovo sklopi, onda moze i da ne radi senzor. Pa ispadne on kriv. Kaze, ako hoces, kupi senzore i nece biti problema, a nece biti niti ako izduvas lepo auto, pa dok senzor radi - radi. A, dok radi, kaze, nemas troskove. Inace, on mi kaze da termo senzor koji se nalazi na termostatu nema veze sa problemom, jer on ili radi ili ne radi, a da takodje nije problem senzor koji se nalazi na izlazu kutije filtera za vazduh (onaj koji ima kao jednu staklenu plocicu), jer da je do njega, kaze majstor, auto ne bi imao snage pri voznji, sto kod mene nije slucaj, jer lajka vozi odlicno. I eto tako, status kvo, a Lada radi. Cudi me jedino da prebacivanjem delova sa jedne Lade na drugu nije bilo rezultata. Ili je trebalo restartovati svaki put kompjuter. Tu sam verovatno napravio previd. Pa kada prodju vrucine (e ovde je jos 40, nije osvezilo), bacim se opet na problem, koji mi je postao zanimljiv, a ja tvrdoglav pa ne odustajem, spreman na vase kritike. Hehe.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 08, 2017 10:11 pm 

i sad upalis auto, izduvas onaj dim, izadje sve napolje, izvadis minus klemu, ne svetli chek, restartujes preko akumulatora , onda svetli.... :D
idi kod krštenog majstora... po 2x ti savetujem...
P.S. sto ne oteras u onaj servis sto si vec jednom isao, kacili ti na dijagnostiku i slicno.. bio si veoma zadovoljan njihovim radom koliko se secam?

Profile  

PostPosted: Tue Aug 08, 2017 10:54 pm 

Tacno je, zadovoljan sam sa tim servisom. Ovaj je problem za njih, verujem, macji kasalj. Ali, meni ovog leta nisu neophodne obe lade koj imamo, pa zelim nesto i sam uraditi. A imam i viska vremena. Narucio sam i taj Obd2 ili kako se vec naziva, mada sam cuo da potom treba i nesto da krakujem preko kompjutera kako bi ocitavao Ladu. Buduci da su mi kompjuteri deo posla, nece biti problema. Ranije, imao sam Keca, Trabanta i Pezejca. Manje i srednje probleme resavao sam sam. Iz iskustva od vise stotina hiljada predjenih km, Pezejac je najpouzdaniji auto. Kupio bih ga opet kada bi bilo novih.Ajde, jos nesto da dodam, na odmor bili smo sa prkjateljima, njihovim Subaru forester. I sta reci, sve besprekorno, i pored 200.000 km predjenih. Kao u sasvim novi auto da ste sell. Kazu da se Subaru ne kvari nikada. Ali ako ima mali defekt ode lova. A, a ako je nesto ozbiljno, bankrot. Sedoh nakon odmora u Ladu i, voznja, veoma korektna, - dakle bez bojazni od problema. Ako ih i bude, lako cemo.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 08, 2017 11:41 pm 
Ne krekujes nista nego treba da prepovezes dve zice na obd2 jer je dzek na ladi neki bajati.

Nakon svake zamene komponente moras da skidas kleme i resetujes komp a onda moras neko vreme tj oko nedelju dana da voziš kako bi komp ponovo pohvatao sve parametre i poceo normalno da radi. Normalnom automobilu treba par minuta a ovoj ladi oko nedelju dana :D

PostPosted: Wed Aug 09, 2017 12:10 am 

Aha, znaci ipak novih problema. Nisam bas shvatio sve, ali kada ta napravica stigne postom, valjda cu pohvatati konce. Plus svaka od mojih lada ima drugaciji konektor. :sad:

Profile  

PostPosted: Wed Aug 09, 2017 1:26 pm 
Evo tu imaš šemu povezivanja: viewtopic.php?f=10&t=5435&start=90

Znači kad resetujes komp ladi treba sto godina da proradi kako treba pa i nije lako da se otkrije sta zeza. Opet na dijagnostici ces verovatno videti da nista ne radi kako treba tj sve zapinje.

Zadnji put kad je majstor resetovao jedva smo se vratili kući. Stalno se gasila pri oduzimanju gasa i nepravilno radila. Posle oko 200 km se unormalila ponovo. Katastrofa od auta, servisa i delova.

PostPosted: Wed Aug 09, 2017 11:28 pm 

E, dobro si me potsetio. Na nesto sto sam propustio iz moje price o servisu za dzipove. Naime, nije stos samo imati kompjuter. Stos je imati softver, ali poseban za ruska vozila. I on je na ruskom. A ovi imaju ga, jer povremeno kod njih zaluta i po koja Lada niva. Ako ga nemaju majstori, onda lutaju sa softver ima za evropska ili japanska vozila. Eto to su mi rekli tamo po onoj cichoj zimi.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 09, 2017 11:31 pm 
Te džipadžije su te dobro namazale, to su uglavnom univerzalni softveri jer je bosch u ladi kao i u većini automobila sa direktnim ubrizgavanjem. Od pojave obd2 protokola to sve postaje ista stvar.

Post new topic Reply to topic  [ 198 posts ]  Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

All times are UTC + 2 hours