Ksenon sijalice

Moderators: BokeYGTi, elektronicar, milanovic986, pesadinac, letnjikovac

branko111
Automobil: lada111

Ksenon sijalice

Post by branko111 » Tue Nov 01, 2016 4:14 am

Pitam se da li bi pomoglo da se stave ksenon sijalice u farove lajke 111? Da pojacam malo osvetljenje nocu he he

Da li je neko probao neshto slichno? :prvi

jeronimo
Automobil: vaz21214-20

Re: Ksenon sijalice

Post by jeronimo » Tue Nov 01, 2016 12:33 pm

naravno da moze, imas gotove komplete za svaku varijantu. samo odaberes boju svetla....
" :) Prva,druga,kuplung,treća ruski ti je menjač sila :) "

bruyoni
Automobil: Lada 112 1.5 16v

Post by bruyoni » Tue Nov 01, 2016 2:10 pm

Sa bošovim farovima ćeš biti laka meta za pandure dok se ruski, sa projektorom, bez problema provlače. Na ruskim se uz male prerade čak može dobiti i granica snopoa skoro kao na fabričkim xenon rešenjima.

branko111

Post by branko111 » Wed Nov 02, 2016 6:15 pm

bruyoni wrote:Sa bošovim farovima ćeš biti laka meta za pandure dok se ruski, sa projektorom, bez problema provlače. Na ruskim se uz male prerade čak može dobiti i granica snopoa skoro kao na fabričkim xenon rešenjima.
Moze blize objašnjenje :?

srednje svetlo nije ni za k. baca mnogo nisko i slabo i pored podešavanja iz kabine.
dugo je ok.

da li bi pomogle ksenonke za srednje?

bruyoni

Post by bruyoni » Wed Nov 02, 2016 7:14 pm

Bosch far
Image

Ruski far
Image

U Bosch far ako se stavi xenon zbog konstrukcije zaslepljuješ druge vozače plus te panduri odmah primećuju i onda imaš peripetije sa njima
Ako se stavi u ruski onda je zbog projektorskog sočiva u njemu zaslepljivanje drugih vozača daleko manje, uz pravilno štelovanje nepostojeće, i uz neke xenone od 4300 K prilično bezbedno za korišćenje i pred pandurima.

Svetla se ne šteluju prekidačem u kabini već onim dugim šrafovima na zadnjoj strani, prekidačem iz kabine se farovi samo diži u spuptaju u zavisnosti od opterećenja zadnjeg kraja.

Imam Bosch farove i nikakvu potrebu za xenonima.

branko111

Post by branko111 » Wed Nov 02, 2016 8:34 pm

Pa to, dižem ih na srednjim svetlima ali ne baca daleko i mršavo svetlo, tako da sa dugim nikom ne smetam. Pa rekoh ako stavim jače sijalice..bemu pa ja nikad nisam menjao sijalice :sad:

Moguće da su oslabile same od sebe :shock:

Btw, ruske farove imam.

edit: kakve ksenonke da uzmem, sta da trazim? Koliko sijalica po faru?

thx
Last edited by branko111 on Wed Nov 02, 2016 8:45 pm, edited 1 time in total.

branko111

Post by branko111 » Wed Nov 02, 2016 8:40 pm

Ti na gas vozis, da li si zadovoljan?
Koliko bi kostala najpovoljnija ugradnja?

Ja pazim dosta kad vozim, izadje me u gradu potroshnja oko 6,5 l..jednom sam uspeo oko 5 litara u gradu. Mada u zadnje vreme od kad sam menjao kajsh, dodjem u iskusenje da ga nagazim. A onda ozedni..

bruyoni

Post by bruyoni » Wed Nov 02, 2016 10:21 pm

A jesi li ih naštelovao na šrafovima? To je najbitnije, taj prekidač u kabini može i da ne radi a štelovanje ti radi svaki tehnički pregled.

Što se gasa tiče sam jako zadovoljan. Nemam pojma koliko bi koštala najpovoljnija ugradnja jer je najpovoljnija ona zbog koje nemaš problema, tako sam i ja ugradio. Prvo sam tražio odličnog majstora pa sam kad je on završio platio. Koliko sada košta, pojma nemam. Auto uopšte ne štedim, kad mi treba zgazim po autoputu 130-140 i po gradu ne gnjavim a potrošnja gasa je u proseku 8 l

branko111

Post by branko111 » Thu Nov 03, 2016 1:58 am

Pa meni radi prekidač unutra, ima nekoliko stepena, šrafove nisam dirao pogledaću.

Ako neko zna koje tačno ksenonke(ako ima neki broj,ili su univerzalne, nemam iskustva s tim jbg) nek baci info.

masan_motor

Post by masan_motor » Thu Nov 03, 2016 6:00 am

Ja imam problem sa tim bosch farovima, stelovanje ne funkcionise na oba fara. Iz kabine nista a na faru mozes da vrtis do beskraja nista se ne desava. Konkretno desni far mi bleji u pod na dva metra ispred i kada sam pokusao da ga potkajlam iznutra pored sijalice, potpuno se otkacio i landara socivo u faru. Pokusao sam da naguram neke tvrde sundjere i nista. Premium nekvaliteta kakav crni bosch.

Usput mi je pukla jedna zabica od poklopca fara verovatno od preteranog kvaliteta. Kako je to sve dobro uradjeno, zveknuo je i osigurac prilikom pipkanja.

Sad pitanje, skida li se far lako? ima li i neke donje srafove koji ga drze za vezni lim? Ima li samo zabice koje drze staklo ili je dodatno zalepljen? Kada bih to radio, onda bi ubacio i led dnevna svetla u far, jel bi me drkali panduri za to? Ovi novi akumulatori se raspadaju brzinom svetlosti i alternator je pri kraju kako kaze elektricar, pa da rasteretim sirotinju.

BokeYGTi
Automobil: Lada 112 1.6 16v

Post by BokeYGTi » Fri Nov 04, 2016 2:07 am

Takodje imam Bosch farove i nisam vozio kola sa boljim svetlima a o ksenonima nisam imao portrebe da razmisljam. Cak na dugim imam sijalice od 95/100W, da li je to Imre prepravljao ili je tako fabricki, ne znam ali svetla su za medalju.
http://lada-klub.com/viewtopic.php?t=2091 ex Samara
http://lada-klub.com/viewtopic.php?f=15&t=5516 112 1.6 16V
moj problem lezi u neskladu mojih bruto navika s mojim neto prihodima.

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho » Fri Nov 04, 2016 11:03 am

Inače Osran Night Breaker stvarno daju vidno bolje svjetlo. Nedostatci su im da su i vidno skuplje od prosječnih sijalica, a i vijek trajanja im je kraći. Meni su obe riknule nakon godinu dana i to u vrlo kratkom priodu jedna u odnosu na drugu.
A postoje i sijalice od 100W, ali s obzirom da se na Ladi ta plastika na žici brzo topi, to baš ne bih preporučio. Doduše, ima se za naručiti kreamički H1 priključak, sa ebaya, pa se onda može koristiti i 100W sijalica. Inače, ja imam ove od 100W na XMu i zadovoljan sam.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

rascho
Automobil: Lada 112 1.5 16V

Post by rascho » Fri Nov 04, 2016 11:05 am

masan_motor wrote:Ja imam problem sa tim bosch farovima, stelovanje ne funkcionise na oba fara. Iz kabine nista a na faru mozes da vrtis do beskraja nista se ne desava. Konkretno desni far mi bleji u pod na dva metra ispred i kada sam pokusao da ga potkajlam iznutra pored sijalice, potpuno se otkacio i landara socivo u faru. Pokusao sam da naguram neke tvrde sundjere i nista. Premium nekvaliteta kakav crni bosch.

Usput mi je pukla jedna zabica od poklopca fara verovatno od preteranog kvaliteta. Kako je to sve dobro uradjeno, zveknuo je i osigurac prilikom pipkanja.

Sad pitanje, skida li se far lako? ima li i neke donje srafove koji ga drze za vezni lim? Ima li samo zabice koje drze staklo ili je dodatno zalepljen? Kada bih to radio, onda bi ubacio i led dnevna svetla u far, jel bi me drkali panduri za to? Ovi novi akumulatori se raspadaju brzinom svetlosti i alternator je pri kraju kako kaze elektricar, pa da rasteretim sirotinju.
Farovi se lako skidaju. Ako se dobro sjećam, moraš skinuti lajsnu ispod fara, jer tamo imaš šaraf. Bosch far se može rastaviti i onda možeš popraviti mehanizam za podešavanje. Vjerojatno ti je samo spao klizač sa šarafa, to se i meni bolo desilo.
Telefon je izumio Aleksandar Graham Bell 1875. godine...
kad ga je sklopio vidio je da ima dva propuštena poziva....
zvao ga je Chuck Norris...

masan_motor

Post by masan_motor » Wed Nov 09, 2016 1:05 am

Hvala za info rascho, ma frka mi da se nešto ne raspadne usput, kad god nešto pipamo, nešto drugo rikne ko da je ukleta :P

Ps: Na njoj bile neke jače sijalice pa je sve izgorelo, počev od džekova na faru do ablendera sve menjano. Ni slučajno jače sijalice od propisanih. Lada samara je imala farove za medalju a ovo je nešto jadno škiljavo, jedva radi.

Može ali uz dodatak releja, ko ima vremena.

bruyoni

Post by bruyoni » Sat Nov 19, 2016 10:56 pm

Pa kad "genijalci" spale sijalicama od 100W normalno da je škiljavo. Zaista treba biti poseban kreten i staviti duplo jaču sijalicu u običan farpa se čuditi što se sav izvitoperi.

Post Reply