Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Nov 17, 2018 5:36 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Dugo joj trebalo, ode lamela ili korpa
PostPosted: Sun Jun 12, 2016 6:19 pm 

Automobil: lada111
Evo mene opet, ovaj put havarija.
Srecom desilo mi se u dvoristu, prvo sam pomislio da je pukla sajla kvacila, na zalost izgleda da je nesto ozbiljnije. Kvacilo je omeksalo, ne odvaja, ne ulazi u brzinu, a rukom se lako pomera onaj deo gde se vezuje sajla kvacila. Sajla deluje da nije pukla. Secam se kad mi je jednom pukla sajla, mislim da sam se dobro oznojio da nategnem taj deo i zakacim sajlu.

Drage kolege moze li cenjeno misljenje, da li je korpa ili lamela ili nesto trece i koliko ce da kosta odprilike?

Zamolio bih Altinjanina ako naleti da mi ostavi na pm broj od tog njegovog mehanicara, hvala ;)

ps. sad ne vredi plakati niti suze liti.. :lol:

edit: desilo mi se tri puta da odjednom u voznji izgubi snavu, kao prekid goriva, i zatim se vrati u zivot.Mislio sam da je protomomer ili pumpa za gorivo ili nesto sa strujom, medjutim izgleda da je ovo bilo najavljivalo kvar?

Profile  

Post subject: Re: Dugo joj trebalo, ode lamela ili korpa
PostPosted: Sun Jun 12, 2016 6:43 pm 
Sajla kvacila se namesta bez ikakvog natezanja, prosto uglavi se pa se steluje sa dve matice, jedna definise polozaj druga ga fiksira.

Ako se deo koji nabacuje druk na korpu rukom lako pomera to znaci da korpa ne pravi otpor, a to znaci da je ista blazenopocivsa ... U najavi to je trosak od nekih 120e ... Nekih 70ak za korektan set kvacila i 50 za ruke ...

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 6:45 pm 

Boki78 wrote:
Sajla kvacila se namesta bez ikakvog natezanja, prosto uglavi se pa se steluje sa dve matice, jedna definise polozaj druga ga fiksira.

Ako se deo koji nabacuje druk na korpu rukom lako pomera to znaci da korpa ne pravi otpor, a to znaci da je ista blazenopocivsa ... U najavi to je trosak od nekih 120e ... Nekih 70ak za korektan set kvacila i 50 za ruke ...

I ja sam to mislio, hvala na odgovoru!

Jedno pitanje, da li moze to da uradi svaki krsten mehanicar ili mora Lada specijalist? Posto imam u komsiluku auto mehanicara, razmisljam se.

Profile  

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 7:17 pm 
Nije potreban neki poseban specijalista. Samo da radi ok i to je to ....

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 7:48 pm 

Dobro. Pozdrav

Profile  

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 8:16 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Verovatno je pukla je viljuška kvačila, čest problem jer su kraci samo punktovani za osovinu. Problem se rešava tako što se kupi nova i odnese kod nekoga ko zna da zavaruje, ali baš zna da zavaruje ne "Imam švajs aparat i neke matore pokisle elektrode", i da mu se da oba kraka zavari po obimu 100%. Kvar je takav da menjač svakako mora da se skida a kad se već skida pametno je staviti novo kvačilo

Profile  

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 9:38 pm 

Verovatno ce to mehanicar znati kad otvori menjac..ali cu mu napomenuti.
Nisam pametan zasto se ovo desilo na 45 k, mislio sam da to samo na jugicu.
Da li uzrok moze da bude sto se auto trese u voznji, pretlostavljam zbog krive felne i trapa koji je stojao dugo?

Interesantno, nekad se trese na 40 km nekad ne, ko na jajima da je auto, ali ono standardno od felne pocne posle 60 krene da drma.Rekoh da nije to sjebalo menjac.Inace bio na Avali, prethodni dan, izlazi sa cetvrtom.Pretpostavljam da je ovo presudilo

Profile  

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 11:27 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
To što se auto tresao u vožnji je verovatno zato što se neka guma deformisala od stajanja. Probaj da naduvaš gume na malo veći pritisak od propisanog kako bi se možda vratila u normalu ta što je kriva. Inače korpa nije pukla zbog toga.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 9:00 am 

Gume su nove ali jedna felna je kriva malo.
Sutra otvaramo menjac, samo mi nije jasno zasto se ovo desilo na 45 k

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 9:12 am 

Da li su gume "nove" (stje na ladi sve ove godine pa im je šara ko nova) ili su baš nove kupljene nedavno?
Inače, desilo se od stajanja

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 2:21 pm 

Nove sam kupio ovih dana i balansirao. Jedna felna pozadi je malo kriva.
Najcudnije mi bukvalno tresne auto na svaku rupicu, sad jesam povadio izolaciju da cistim auto,ali sta li moze biti to :shock:
A sto se tice drmanja u voznji sigurno je felna jedan od uzroka ali ima tu jos nesto. Kao da je neizbalansiran auto

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 2:31 pm 

Trese je mnogo širok pojam. Da li trese od motora koji trza zbog ko zna čega šta je loše, da li trese zbog možda korpe koja se raspala i debalansirala, da li se raspao menjač ili diferencijal... Ovako najsigurniji odgovor na pitanje "zašto trese" je: "Zato..." Moraš dati neki podrobniji opis kada i kako se javlja. MOžda se javlja zbog "čudnog zvuka" iz predhodne teme koju si otvorio a koliko vidim tamo nisi javio da si taj problem rešio.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 6:21 pm 

Evo, ovako, majstor je utvrdio malopre da je otisla korpa i lamela, viljuska je ok.

Znaci auto kao da leluja posle 40 a nekad i posle 50, probao sam da ugasim i vozim tako i opet se desava.
A recimo kad vozim 60 80 pocne jako da drma ceo trap, sto mislim da je zbog felne. A ublazi se na 90-100.

To cu da resim ispravkom felne, vise me brine ovo prvo lelujanje, kao na jajima da vozis. I trece na najmanju rupu auto tresne, bukvalno. Kazem vadio sam izolaciju, dole je go lim, ali opet ovo je nenormalno treskanje.
Ali ajd da probam sutra sa novim setom kvacila, pa cu detaljnije.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 13, 2016 7:27 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Otišli ti amortizeri, u brzini auto trese dok se ne smiri, kad budes skidao menjac nek ti proveri prednje posto i onako dize auto

Profile  

PostPosted: Tue Jun 14, 2016 9:38 am 

Automobil: vaz21214-20
i posle centriraj trap, ko zan koliko rupa je popila pa malo vrluda...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 2 hours