Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Sep 19, 2018 5:50 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk
PostPosted: Sun May 29, 2016 12:20 pm 

Automobil: lada111
Primetio sam da se cuje u ovom delu cudno sviranje,zvizdanje, kad se doda gas smanji se
Nemam pojma cemu sluzi i sta zvizdi, vidim ide grana iz filtera vazduha http://postimg.org/image/xncu7n4wr/

Ovo zaokruzeno.

A belu tacku sam oznacio, odakle idu bela crevca gumena, povadio sam ih ne znam sad da vratim(doduse prvo da ih kupim, iskidana su) :D
Pretpostavljam nesto u vezi grejanja kabine, ne mogu da nadjem neku fotku motora gde idu, ako moze mala pomoc, hvala 8)

Profile  

Post subject: Re: Koji je ovo deo 111 16v-cudan zvuk
PostPosted: Sun May 29, 2016 2:25 pm 

Da odgovorim sam sebi, koliko sam preveo s ruskog bele gumene cevcice su regulator pritiska goriva.

Dal je opasno voziti bez toga dok ih nabavim?

Profile  

PostPosted: Sun May 29, 2016 3:26 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Nije pametno voziti bez toga. Nabavi vakuum crevo za regulator pritiska, mora biti silikonsko, nije skupo i samo ga nakači gde je bilo

Profile  

PostPosted: Mon May 30, 2016 4:52 am 

Hvala. Imate li ideju za ovo zvizdanje sta moze biti, u ovom zaokruzenom delu na slici?

Profile  

PostPosted: Mon May 30, 2016 9:18 am 

Vazduh. To je leptir gasa sa dva mala creva (gornje i donje crevo, ona dva bočna su creva za antifriz) kuda ide vazduh za kotrolu ler gasa i EVAP pa može bit da su i na protrulela i da puštaju vazduh.

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 8:30 am 

Danas sam registrovao auto moju 111 16 1.5 v i prvi put posle nekoliko godina ga provozao i primetio ove probleme.

Pa molim iskusne ladase za misljenje, mada cu svakako morati u servis, kako stoje stvari.

1. Problem paljenja, kad je hladan pali ko mina, vec drugo paljenje tesko vergla.Akumulator je nov.

2. Malo trza u voznji, slabije vuce, nekad pukne, kao da radi na tri svecice(koje su nove) kao da pravi losu smesu.Posto je trap zreo za stelovanje,pojacava se trzanje auta pri jacem gasu. Sta moze da bude ovo?
Ima li veze sa ovim zvizdanjem gore, napominjem da belo crevce nisam vratio(ovo ka kabini), zapravo jesam jednu stranu, ovu od motora a deugi kraj koji je isao prema kabini nemam pojma gde da ubodem.Vidim tu usisava vazduh.

Koji mi servis preporucujete u Beogradu?

Hvala!

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 9:16 am 

Automobil: Lada 112 1.5 16V
Definitivno prvo riješi vakumska crijeva i zviždanje. Tu ti svuda vuče falš zrak i auto radi sa siromašnom smjesom, što može biti uzrok i trzanja, a i mnogih drugih problema u radu.
Tek kada riješiš problem za koji si siguran da postoji (u tvom slučaju falš zrak), onda gledaš da li imaš još nekih simptoma i dalje rješavaš.
Što se tiče problema sa paljenjem, ako još bude prisutan nakon rješenja prvog problema, onda je vjerojatno senzor radilice.

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 12:53 pm 

Ubih se da nadjem sliku i video gde ide drugi kraj silikonskog creva.Im jedno isto belo napred, ono je ustekano, medjutim ovo od motora ka kabini nemam pojma gde da stavim. :x

Senzor radilice, zvuci kao ozbiljan problem :evil:

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 1:31 pm 

Generalno postoji samo jedno belo (silikonsko), vakuum, crevo i ono ide od plenuma usisne grane do regulatora pritiska.
Gornje crevo na leptiru, obično crno za gorivo, je od malog iberlaufa dok je donje crevo sa leptira maltene identično samo što ide na EVAP ventil.

Verovatno Rašo misli senzor bregaste, ali ni jedan ni drugi nisu komplikovani nit skupi za zameniti.

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 3:38 pm 

Jedno je bijelo crijevo na starijim Ladama, mislim da su na novije Rusi dodali još koje. Znam da sam vidio jednu još davno kod majstora i da je imala više tih crijeva nego moja.

Što se tiče senzora, mislio sam na senzor radilice, ali u pravu si ti, s obzirom da mu puca iz auspuha, prije će biti da je senzor bregaste, jer on određuje gornju mrtvu točku cilindara i sinkronicaciju paljenja s ventilima.

Profile  

PostPosted: Tue May 31, 2016 10:58 pm 

Slikacu to crevo.

Da li pomaze ciscenje tih senzora ili mora novi?
Sumnjam na zaprljanu pumpu goriva i filter za gorivo koji nisam jos promenio posle nekoliko godina,mada nije vozeno s njim, tj bio je nov.Doduse, na leru posle drugog paljenja se ne gasi auto..tj radi ko sat na leru.
Jedino malopre je spustio iznenada broj obrtaja, bas ono na min i tako radio dugo.

Najvise me brine ovo u voznji kao da radi na tri svecice i nepotpuna snaga motora, kao i drmusanje u radu kad se doda jaci gas.Ali dobro..idemo redom. Najbitnije da motor deluje ko iz fabrike, sto se tice samog motora.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 01, 2016 5:28 am 

Gledao sam creva oko leptira gasa deluju neosteceno, zvizdanje povremeno kad se dodaje gas, skinucu taj deo uskoro da procistim.
Gledam ovaj post, deluje mi da je to kod mene.
viewtopic.php?f=10&t=5986

O kakvom modulu svecice je rec?

Naravno, postoji i ovaj problem paljenja, tjs senzor bregaste itd.

Da krenem od pumpe i filtera 8)

Profile  

PostPosted: Wed Jun 01, 2016 9:14 am 

Ti se senzori mogu očistiti lako, jer se lako skidaju. Senzor radilice se drži sa jednim šarafom, a senzor bregaste sa 2 i oba se lako dohvate. Senzor radilice zna biti mastan i nahvatati prljavštine na sebe, tako da te čišćenje ništa ne košta (malo tvoga vremena), pa to uvijek možeš probati, a definitivno ne šteti.
Modul paljenja, ovisno o motoru, može biti jedan (kod 1.5 motora), pa od njega vode visokonaponski kablovi (debeli) do svjećica, ili poseban za svaku svjećicu (kod 1.6 motora) i kopča se direktno na svjećicu, pa do njega idu niskonaponski kablovi (tanki).
Ako ti jedan cilindar ne radi zbog modula paljenja, to lako dijagnosticiraš. Vadiš jedan po jedan kabel (ili modul ovisno o verziji) sa svjećice i ako obrtaji padnu u trenutku otkopčavanja kabela, znači da taj cilindar radi, a ako obrtaji ne padnu, odnosno motor nastavi raditi kao da se ništa nije desilo, znači da taj cilindar ne radi.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 01, 2016 11:30 am 

Ok hvala, probacu danas 8)

Profile  

PostPosted: Wed Jun 01, 2016 12:36 pm 

Ako šišti a creva su kao što kažeš čitava proveri da nije puklo kućište step motora ili senzora položaja leptir gasa. Trzanje pri dodavanju gasa takođe mogu uzrokovati loše svećice i/ili kablovi

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours