Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Sat Nov 17, 2018 9:11 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: rashladna tecnost .. trosi
PostPosted: Tue Mar 21, 2017 3:14 am 
dobro ti kaže altinjanin, menjaj i ta creva do malog hladnjaka, nama povremeno puštaju u stvari sva ta creva su kompletno zrela za zamenu čim procure hladnjaci, nama balavi antifriz na svakom spoju čak i po požarnom zidu iako je nov mali hladnjak. Samo ono koje sam relativno skoro menjao je suvo kao barut. I to kako puštaju? Dok je lada topla, nema da napipaš ali kad se oladi onda krene da balavi na sve strane. Pa sad ti budi pametan i doteži ionako davno trula creva sa nekom mizernom armaturom koliko sam video. Normalno ne postoji ceo komplet creva da se kupi po nekoj pristojnoj ceni a o kvalitetu neću ni da pričam. Na taj način lada postaje potpuno neupotrebljiva nakon 12-13 godina jedino za neko vozikanje u lokalu gde ti je prodavnica delova na 15 minuta.

Jel zna neko dal i kako ima da se kupi komplet creva za ovu ladu i koliko to zadovoljstvo košta rubalja? :D

PostPosted: Wed Sep 05, 2018 10:50 am 

Automobil: Lada 112
Sličan slučaj imam i ja...Lada112, 16v, bućkala, izlećala voda, sve promenio, glavu, dihtung, pumpu...Opet se nešto diže temperatura, uključuje prerano ventilator i bućka voda, ali ne izleće?

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 12:35 pm 

Automobil: Lada 110 1.6 16v
Prvo proveri cep na prelivnoj posudi I samu posudu da nije napukla.Jel imas plin na autu ?Imao sam slucaj kod sebe,da mi je crkao isparivac i pustao plin u rashladni sistem.

Profile  

PostPosted: Sun Sep 09, 2018 12:37 pm 

Automobil: Lada 110 1.6 16v
Simptom je bio buckanje vode i naduta creva.Tek jednom otvorim posudu i nagnem se da vidim nivo tecnosti,kad osetih miris plina.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 2 hours