Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Thu Sep 20, 2018 7:12 pm

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: AUTO SHOW-NS...mogli smo se okupiti ali nismo
PostPosted: Sat Oct 15, 2011 11:22 pm 

Automobil: 2111
Sajam automobila u Novom Sadu otvoren je 12.10. i traje do 16.10.2011. Cisto da napomenem za one koji mozda neznaju. Vec par dana planiram kako cu za vikend ici na sajam da gledam malo auta,mozda i da pazarim neke opreme ako bude nesto zanimljivo i konacno posto sam zenu ubedio da ide samnom da se seta odemo danas (subota 15.10.). Ulaznicu platimo 300 dindzi (po glavi,meni umalo nisu naplatili 500) a za parking nisam hteo da dam jos 250 pa sam parkirao u 6-toj ulici ispod nekog jebenog drveta koje mi je usralo celo auto....ali dobro sad to. Uglavnom ulazimo mi na sajam i sve se okrecem da vidim Ladin stand ali 'oces. Tu je na prvom mestu DACIA,pa posle nje nizu se redom PEUGEOT,RENAULT,OPEL,HYUNDAI,KIA itd itd a Lade nema. Prosli jednu halu idemo u drugu da trazimo tamo...a tamo situacija je sledeca: SKODA,ono kinesko njesra nemogu da se setim imena,AUDI,BMW,JEEP,MINI COPER a u samom cosku na kraju te ogreomne hale mala tabla na kojoj stoji "DDM Company"-ovlasceni prodavac vozila marke LADA. Od dva takozvana uvoznika iz Novog Sada samo je jedan "smogao" snage da se pojavi na sajmu i predstavi javnosti sta ima novo u bratskoj nam Rusiji. A tek sto su izlozeni modeli......e to je tek za pricu. Gledam ja na netu ovih dana,rekoh da se spremim malo da neispadnem najveca ovca,te Priora,Granta itd cisto da se malo bolje upoznam sa novim modelima jel tako. Ali 'oces djoku. Stoji vlasnik ovlascenog prodavca automobila Lada DDM Company za pultom koji lici na one radove sa opste tehnickog obrazovanja iz osnovne skole,neki flajercici a pored njega Lada Niva komada jedan i to je sve. ALO PRIKA!!!!!!!!! Ti si dosao sa jednom jebenom Ladom Nivom na sajam da se predstavis narodu??? Pa da li je moguce,pitam se ja? Da li se ovaj covek sali? Da li on ozbiljno radi posao? U stvari sta on uopste radi tu? Izgleda kao da je malkice zalutao pa ko veli ajd kad sam vec tu da malo posedim pa mozda neko i dodje do mene,onako slucajno,pa da se sa nekim i ispricam ali vise bi voleo da mu niko ne pridje...valjda od sramote sebe samog. NEVEROVATNO. Inace sajam je jedan blagi ocaj. Kako nisam mogao (jer nije bilo) ni jelkicu mirisnu da kupim a ne nesto drugo (patosnice recimo ili presvlake,ili prvu pomoc,gume da vidim ili bilo sta osim celog auta) izadjemo zena i ja napolje (u unutrasnjost sajma) da zapalimo jednu i da razmenimo utiske. Gledam ja po sajmu a tu kod hala mesta da se napravi jedan veci skup tenkova i teske artiljerije svih zemalja jugoistocne evrope a ne jedan mali Lada skup i pitam se zasto ama bas niko nije ponudio tu opciju? Stojimo mi tako napolje,jest malo hladno ali nije strasno a u blizini ima more restorana i kafica svih mogucih struktura da se posedi i sve sto treba. Jebem li ga....
No,u svakom slucaju mi smo razocarano otisli sa sajma kuci i jebo me svako ako vise ikada dodjem na sajam automobila u Novom Sadu...sramota.
E tako.
Zao mi je sto sam se raspisao malo vise o drugim stvarima a manje o samoj temi ali oprosticete mi valjda. Zeleo sam samo da pokusam docarati kako izgleda stand "nase" Lade i kako su je lepo i svetski predstavili novosadjanima. Sram ih bilo. Dok drugi ubise sa ponudom,akcijama...prosto vas vuku za rukav da dodjete do nekog auta i da sednete u njih pa da vidite kako najlakse mozete da ga kupite,da isprobate svako sediste,da legnete u gepek koliko je prostran,da vam skuvaju kafu,caj,ponude picem....ma samo kazi,sve moze,ONAJ jadnicak tamo u cosku (pa nije uzeo vise od 15-20 m2) ONE hale tako stoji naslonjen na zid i gleda sta se oko njega dogadja a ja bih samo dodao I BAS GA BRIGA. E pa sinko neradi se to tako.
Mi napolju da smo se skupili sa sve (naravno) lepo parkiranim autima i malo zezali ako nebi imali vise ljudi koji bi to dosli videti nego sto bi bilo u halama dam glavu na panj. Jos samo da je imao neko organizovati bilo bi super. Vec vidim da ce dole neko napisati "A sto nisi ti to uradio",pa jest,mogao sam ali iskreno nisam se setio. Kasno mi prorade klikeri.hehehehe
Bice neki drugi put.

Ko je izdrzao da sve ovo procita ja mu se duboko zahvaljujem i cestitam na strpljenju.
Hvala puno.
DEL BOY

Profile  

Post subject: Re: AUTO SHOW-NS...mogli smo se okupiti ali nismo
PostPosted: Sun Oct 16, 2011 9:04 am 

Automobil: lada 112 16v
ja,i to 2 puta :kez :kez :kez :kez :kez

Profile  

PostPosted: Sun Oct 16, 2011 9:41 am 

Prika nisam ni sumnjao u tebe....TNX. ;)

Profile  

PostPosted: Sun Oct 16, 2011 10:17 am 

i ne treba!!! :!:

Profile  

PostPosted: Sun Oct 16, 2011 6:03 pm 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
altinjanin wrote:
ja,i to 2 puta :kez :kez :kez :kez :kez

moramo malo da poradimo na forumu, nedostaje nam dugme "like" ili po naski dopao mi se neciji komentar :P

Profile  

PostPosted: Mon Oct 17, 2011 7:37 pm 

bate ,to sto si ti izveo zenu na sajam i platio ulaz ,parking itd ne znaci da mozes da blatis bilo koga lada je brend koji traje .Nisu potrebne prezentacije svi znamo sta je Niva ona se jedino i prodaje u Srbiji od svih modela iz proizvodnje avtovaza.Ipak da spomenem Lada Grante se u Rusiji proizvodi i primaju uplate i garantuju cenu ali isporuka je tek za cetiri meseca , LADA NIVA EURO 5 MOTOR modifikovana varijanta je prvo stigla u Srbiju trebali da odemo na sajam da je pokazujemo ona se uveliko vozi po nasim putevima i njivama. Mladog momka kojeg si pomenuo trebas barem da ispostujes jer velika je hrabrost ne skuvati kafu i ne mati lepe hostese i prodati ladu .Ona se prodaje sama, lada je ipak samo lada

Profile  

PostPosted: Mon Oct 17, 2011 9:00 pm 

Jasminac to sto si izneo svoje misljenje ja potpuno postujem (nemoj da mislis da je drugacije),razumem te sve sto si napisao itd ali ima tu nekoliko stvari. U poslu koji radim okruzen sam sve samim Rusima i Ukrajincima i dosta smo pricali na temu auta Lada tamo kod njih gde zive (Moskva,Kiev itd itd) posebno kada su videli da vozim upravo "njihov" proizvod. Ljudi su mi lepo rekli da je Rusko i Ukrajinsko trziste kao i sve zemlje bivsih Ruskih zemalja toliko veliko (sama Moskva ima kao tri Srbije) da oni nemogu napraviti vozila koliko je potrebno. Fabrika AVTOVAZ godisnje proizvede negde blizu milion jedinica raznih vozila i imaju najduzu proizvodnu traku na svetu (oko 9km) itd itd itd da se ne razbacujemo sada sa kojekakvim podatcima...sve je to u redu. MEDJUTIM,Rusi jos uvek kaskaju za ostatkom sveta u svim segmentima sto vidimo i u autoindustriji. Pokusavaju oni i svaka cast na tome ali sve je to jos uvek nedovoljno. Mora i bolje i vise. Komunisticki stil vodjenja svega naravno da se oseti svuda.
Ma mozes misliti "Mi smo napravili Nivu koju pravimo 1000 godina i nismo joj promenili ni farove od prve proizvedene pa do danas i niko nam nista nemoze..." Ma daj molim te. Od kada postoji Dacia (prvo izvorna pa sada ova Renoova)??? Od kada postoji Skoda (naravno izvorna pa ova "Nemacka")??? Hoces da kazes da oni nista nemoraju da rade nego samo da proizvode jedne te iste modele a zbog poznatosti istih narod ce sam hrliti u redovima da kupi auta??? Jel to taj koncept koji ti meni ovde pokusavas "prodati"? Momcino ti si onda u velikoj zabludi ili su ti vrane mozak popile (bez uvrede posto sam ovde vec prozvan da vredjam a to mi nije namera).
Da si video TOG uzivo o kome sam pisao bilo bi ti sve jasno i znao bi onda o cemu pisem jer cu i sada opet ponoviti SRAMOTA!!!
I nemoj ti meni tu ovo-ono i djidji-midji....ja niti sam blesav niti sam izlapio pa da neznam o cemu pisem i sta zelim tim svojim pisanjem da kazem...savrseno stojim iza svake reci. To je to.
Ovde je da nazalost na kraju naglasim tema bila kako smo mogli da se organizujemo i malo okupimo na tom jadnom Autoshow-u da se vidimo,ispricamo,zezamo i sve ostalo a ne da raspredam o Ladi Nivi ko je i sta je...nepada mi vise napamet.

HVALA NA PAZNJI PONOVO!!!

Profile  

PostPosted: Mon Oct 17, 2011 9:34 pm 

Rusi su uvek kaskali za ostatkom sveta,uvek u nekom cekanju,izbace prototip,ali nikada ne krene serijaska proizvodnja,takvih slucajeva je zaista mnogo,ali dobro,ja licno zaista volim ruska vozila,i vozim ih vec 12 godina,i od rodjenja sam u ruskom vozilu,tako da mene to zaista ispunjava,i zaista se ponosim,volim skoro sve od muzike/to mi je i profesija/,knjizevnost,umetnost,jela,pica,sta god samo da je rusko...ovde su oduvek bile reklame,marketing jako slabi po pitanju lada i ruskih vozila,zasto,ne zna se,ustvari zna se,prvo su stitili zastavu,a sad opet stite i daju na znacaju punto,i vec koji ce se modeel u zastavi praviti,ali dobro,to je politika pa sad sta je tu je.Eto npr.zasto da se ne uvozi volga?Dobro razumem,rusi ne daju,jer im je to kao nacionalni auto,mada imam podataka da moze,ali se dosta ceka,i naravno placas jako puno,no dobro,svi mi koji vozimo lade znamo zasto ih vozimo/a ima nas doooosta/,prema tome ne treba nama reklama niti bilo kakvo prezentovanje,ali bi ipak trebalo da se uvoznici pozabave malo vise time,da bude vise servisa,salona,i prosto reklama,da se da do znanja da se prave novi modeli,da se nesto razvija,opet kazem kod brace rusa sve to ide dosta sporo,ali dobro,ja se ne zalim,vozim ono sto imam,i prezadovoiljan sam,a kome se ne svidja,i ko pljuje ruska vozila slobodno moze napolje da izadje,drum je dzabe!!!!!!!!

Profile  

PostPosted: Tue Oct 18, 2011 2:46 pm 

samo par ispravki nisam nikakav momcina, zena sam i igrom slucaja radim ladu vec 25 godina .Pre dve nedelje sam se vratila iz toljatija i bila u fabrici i obisla pogone za proizvodnju vozila traka je dugacka itoliko koliko kazes od 130000 zaposlenih 90000 su zene .Veruj mi na rec ovi nasi momci su vise slikali djevuske nego li lade

Profile  

PostPosted: Tue Oct 18, 2011 5:30 pm 

Izvinjavam se za gresku,malo sam se zaneo pa nisam obracao paznju a ja kada se zanesem..... :evil: hehehehehehe.

U svakom slucaju ako nista drugo bar mi je drago sto se zena tice u fabrici i da su u prednosti a sa druge strane mozda je upravo tu i greska,zene i auti obicno neidu zajedno ni u autu ni uspod njega. :P

Mada drago mi je sto nisi imala neki veci komentar sto samo potvrdjuje da sam upravu za sve sto sam napisao jer i sama znas da je to realno i razumno,a ja sam razuman covek (tacnije momak zarobljen u telu odraslog coveka). :D :D :D

Profile  

PostPosted: Thu Nov 03, 2011 1:01 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
DEL-BOY ajde bre da napravimo firmu i da uvozimo lade :D
ALTO jebala te volga, 200 litra na sto kilometra trosi nova a kad se malo razradi oce i vise :D
Stize nam GRANTA i to je pravi potez ALI... nadam se da ce na sajmu u BGD marta 2012 biti vise lada a mozda i granta?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours