Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Mon Nov 19, 2018 1:08 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 02, 2010 7:02 pm 

Nikako mi nisu jasni ljudi?Covek ima lepu ideju,hajde da ga podrzimo.Nemojte da budete skepticni i mracni na smom pocetku.Podrzimo coveka,sve to vredi pokusati.Sto se tice taksista njima i nije tako lose?Pola njih vozi na divlje i niko ih nedira,a pritom zajebavaju onu drugu postenu polovinu sto redovno placa drzavi sve poreze.
Sto se tice peticije mogla bi da uspe.Pa,mi se svi slazemo sa zakonom,samo trazimo neke olaksice,kao sto su vinjete,manje akcize na gorivo i bolje obelezavanje kolovoza.Sad sto se tice rupa,mismo realno siromasna drzava i verujte mi rupa ima i u daleko bogatijim drzavama od nase.Inace sam licno protiv blokada i svih nasilnih mera.Ako bi se skupili u vecem broju i pritom u to ukljucili novinare,bio bi veliki odjek u javnosti i onda bi sve bilo drugacije.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 02, 2010 7:37 pm 

Automobil: lada 112 16v
Mislis?Nemojte me pogresno svatiti,i ja sam prvi ZA,jeste ideja sjajna,ali mislim da nece to nista vredeti,hajde da probamo,rekao sam prvi dajem potpis,ali sa bandom tesko cemo izaci na kraj.Pa drzava je kriva sto dozvoljava da se radi na divlje,ista pravila za sve pa izvolte,ja da placam poreze i doprinose,a neko ne,pa jel to u redu? Ista stvar kao i za onu foru mogao si tj.drzava dozvolila da uvezes kola sa volanom na desnoj strani,ma sve ok,a sad ne mozes da vozis,a sta sa onima koji su to platili i ulozili?Mi jesmo siromasna drzava,na samom dnu smo,a ja nigde u evropi nisam video rupu,ali zaista,prosao sam kolima hiljade km. Slazem se za akcize za gorivo,sta mi placamo,kome,zasto?a sto se vinjeta tice,od toga nema nista potpisujem! pa prvi je ministar na infrastrukturu rekao nikako vinjete,pa hajde da se zapitamo zastto?zasto vecina kamiona i drugi izbegavaju auto put,nego idu magistralnim putevima pa ih dodatno unistavaju?Naravno da sam i ja protiv nasilja,a evo primer sta je sa ljudima koji su spavali ispred zgrade vlade 5 dana? jel su dobili nesto?Jos jednom kazem bravo i pozdravljam ZLATKA na ideji,i prvi dajem potpis,samo ljudi to je dzabe verujte mi,mi nismo ni svesni gde zivimo..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 02, 2010 7:51 pm 

Automobil: Samara
Nemoj te sad da ukidate putarine tek su nam srusili most na tamisu nebih voleo da stalno prelazim preko pontonca :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 02, 2010 9:55 pm 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Lepa ideja organizujte peticiju da se potpishemo pa bash da vidim shta ce da se desi sa njom !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 07, 2010 3:14 am 

Racunajte na moj glas u svakom slucaju, u sustini nista nas ne sprecava da pokusamo, u najgorem slucaju, vracamo se na isto.... mada ni to nije sigurno.... U svakom slucaju, ako ne nadjete nikakvog pravnika, ja se javljam, ja sam student prava :) naravno, ako nema niko strucniji od mene....

ВАЗ Майка

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 11, 2010 12:05 am 

Automobil: LADA Samara 1.3
ZBUNJEN pozdrav druze, ako se vec niko od starijih ne javlja, na maldima svet ostaje, ako ostali clanovi kluba nemaju nista protiv dobio si poso(bez plate :D ) Ako imas ideju kako to da pravno pravilno napisemo slobodno postavi na forum pa da se svi zajedno dogovorimo oko zahteva pa da krenemo!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 11, 2010 9:58 pm 

Dobro, ako je tako... Napisacemo nesto, nije problem... Kao sto je neko vec rekao, plasim se samo da to ne ostane u nekom cosku podruma arhive u sekciji ,, Zelje, cestitke i pozdravi'' ...

ВАЗ Майка

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 11, 2010 10:28 pm 

Druze pravnice,papir i plajvaz u sake i pisi :) uz tebe smo! :prvi

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 13, 2010 11:56 pm 

Momci ja sam danas razgovarao i sa momkom koji drzi BMW klub-forum Srbija, decko se slozio da i oni okace peticiju samo da je mi sastavimo, takodje mi je reko da ce on kontaktirati i momke iz VW kluba, TUNING... i naravno da je i on bio VRLO nezadovoljan trenutnim zahvatima-pljackom nad nama vozacima i da je krajnji red da se nesto pokrene. Ja bih zamolio sve vas da okvirno postavite koji bi to nasi zahtevi bili, da bi ZBUNJEN mogo da je i pravnicki uokviri.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 14, 2010 4:36 am 

Automobil: 2108 + 21093 +2109
da se radovi na putevima izvode u sve tri smene kako bi se u sto kracem roku smanjile nepotrebne guzve, nervoze vozaca, a i poboljsala ekoloska situacija (mnogo automobila u koloni koja se krece malo po malo sagori ogromnu kolicinu goriva sto ide na stetu i vozacima i stanarima susednih zgrada i narednim generacijama koje tek treba da se rode; nije sve u carinskim propisima o uvozu vozila sa euro X standardima, ima tu mnogo situacija gde se bespotrebno zagadjuje okolina a tu jedino drzava moze da izadje na kraj tako da zahteva brze rokove popravke puteva i rad u sve tri smene bar dok je koliko toliko toplo vreme, direktni troskovi takvogt rada jesu mozda malo veci na papiru ali su mnogo manji ako sagledamo troskove svih ucesnika u saobracaju i svih stanovnika koji osecaju posledice, a to sto nam potrosnja ode na 15-17 zbog nepotrebnih guzvi to je jos jedan oblik oporezivanja vozaca, ne platis na mostu al platis na cupriji samo sto pare ne odu u drzavnu kasu direktno nego preko raznih dzepova {pumpe i lekari - opet opterecenje na socijalno} i pomalo preko poreza nazad drzavi)
drzavni organi i rukovodioci treba da se sete malo da su na tim polozajima da bi bili u sluzbi narodu i na korist narodu a ne na stetu; ako nam svima bude bolje bice bolje i njima koji su na polozajima a ako smo mi u bedaku onda ni oni ne mogu nista od nas da uzmu za svoj budzet i odatle elementi drzavne ekonomske krize, bogata drzava se stvara na bogatom narodu a na sirotinji koja em gubi vreme u kolonama em to kosta svakog vozaca em se povecava broj lekarskih pregleda i opterecuje ionako siromasni socijalno zdravstveni fond - e pa na tako bespotrebno osiromasenom narodu i bespotrebno obolelom narodu (bolesnik je na bolovanju i ne stvara novu vrednost svojim radom nego pada na teret toj istoj drzavi) se ne moze stvarati bogata drzava

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 14, 2010 9:25 pm 

O.K."Elektronicar"slazem se za ekologiju.Samo bih dodao da je plin mnogo manji zagadjivac od nafte i benzina.Samim tim(kao u vecini drzava E.U)trebalo bi uvesti neke poreske olaksice prilikom registracije vozila koja koriste gas ili barem smanjiti akcize na Gas.Ne bi li se ljudi stimulisali da koriste cistije gorivo.Ovo je moj licni predlog za koj smatram da bi ga trebalo staviti na spisak zahteva,ako drugi ne misle tako slobodno isbrisite ovaj pos.
Sutra cu pricati sa ljudima iz Citroen kluba,pa cu vam javiti sta su odlucili.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 14, 2010 9:52 pm 

Automobil: Lada Samara 1.3S
Samo neka postave nadlezni organ kome mozemo javiti gde i na kojem mestu se treba okrpiti ili popraviti put deonica puta .... !!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Oct 14, 2010 10:04 pm 

GileNBGD slazem se sa tobom i ja sam za poreske olaksice na plin i vozila koja idu na ekoloska goriva, ja licno ne vozim na plin ali sam apsolutno za to da se stimulisu ekoloski prihvatljivija goriva i vozila, ovo po meni treba da bude JEDAN OD ZANTEVA, molim sledeci predlog.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 15, 2010 8:10 am 

Ukinuti super benzin,svuda je zabranjen samo se kod nas sipa i naravno zagadjuje,tj.olovni benzin.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 15, 2010 3:24 pm 

Automobil: Skala 55, Koral 65
Ukinut je taj benzin, nema vise.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours