Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Aug 15, 2018 2:49 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Letnji skup
PostPosted: Fri Mar 30, 2018 6:18 pm 

Automobil: Lada 112 1.5 16v
Da li ce biti za vreme leta neki skup? :) :mrgreen:

Profile  

Post subject: Re: Letnji skup
PostPosted: Fri Mar 30, 2018 8:59 pm 

Automobil: Moskvic Aleko
Ko da se okupi? :-D

Profile  

PostPosted: Fri Mar 30, 2018 9:45 pm 

Automobil: Nekad lada 2107.
Prijatenju, nestaju lade pa nestaju i ladaši sa foruma. Prošle godine je nekoliko aktivnih članova promenilo kola i ti auti nažalost više nisu lade. Jedino nivaši se drže još na broju.

Last edited by dejca on Sat Mar 31, 2018 6:51 am, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 30, 2018 10:42 pm 

Pa kako ko da se okupi, pa clanovi foruma :)

Profile  

PostPosted: Fri Mar 30, 2018 11:09 pm 

Pre ces ih videti u prevozu nego na nekom skupu :-D

Profile  

PostPosted: Sat Mar 31, 2018 8:24 am 

Bilo bi lepo za vreme leta da se dogovorimo i da napravimo neki skup na nekom prostranom mestu u Beogradu i da se malo druzimo, razmenjujemo iskustva, koliko vidim clanovi kluba se nisu okupljali jako dugo

Profile  

PostPosted: Sat Mar 31, 2018 6:11 pm 

Taj film nećeš gledati, zakasnio si jedno 5 god :-D

Profile  

PostPosted: Sat Mar 31, 2018 10:06 pm 

Izgleda da sam ja ovde jedini optimista sto se tice Lade u Srbiji, jeste da su uvoznici katastrofa, ali jos uvek vidjam na ulici Lade 110, 111, 112, Kaline, Nive, poneku Grantu, zasto ne bismo malo oziveli ovaj klub? Ja mislim da je cak i Dacia forum Srbija aktivnija od naseg foruma :)

Profile  

PostPosted: Sat Mar 31, 2018 11:00 pm 

Ono sto se je kod nas od lada najvise vozilo su kocka lade i samare a one su na izdisaju, ja sam godinama trazio da kupim 2104 karavan ladu i nista, novijih dobrih primeraka nema, par njih koji su se i pojavili cene su im bile 1500+ e. Pa sam se razmislao za ladu 111, ali rus je nju pozadi bas ruznu napravio, na krovu stavio kratke sanke sto mi je za prevoz cevi nezgodno. Zadnji tockovi upali u kos, ali dobro to se moglo lako i podici to bi se resilo. Preko svega toga sam i presao ali limarija :x losija nego kod kocka lade i hoces neces moras kupiti nesto drugo. Krivi su i uvoznici jer posle 2004 niko nije hteo da uvozi kocka ladu sa ubrizgavanjem. Eto zato je i forum dosao dotle, ne znam koliko dugo imas ladu ali eto takva je istorija lade kod nas.
Ladu vise nemam ali forum svakog dana prelistam, obavezno pogledam i ponudu na p.a da vidim sta se nudi, moja zena idalje kaze "lada mi je bila zlatna". :prvi

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 11:16 am 

Ladu 112 sam kupio novu 2003. godine, do sad je presla negde oko 120 000 km, a Kalinu sam kupio polovnu ove godine, godiste 2008, limuzina, presla samo 11 000 km, jos mirise na novo, nije sala, sa njom sam prezadovoljan, udobna, ima servo, el. podizace, klimu, bas je lepo ocuvana, 400 l gepek, saljem slike kada budem imao vremena ;) 8)

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 12:28 pm 

Pa i vreme je da nas upoznaš sa tvojim ladama. Lepo je što si kupio novu 112-ku. To je već druga priča, ako se održava motor i limarija kako treba trajaće i ona.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 9:21 pm 

Automobil: Niva 1.7 4×4
Ljuba wrote:
Izgleda da sam ja ovde jedini optimista sto se tice Lade u Srbiji, jeste da su uvoznici katastrofa, ali jos uvek vidjam na ulici Lade 110, 111, 112, Kaline, Nive, poneku Grantu, zasto ne bismo malo oziveli ovaj klub? Ja mislim da je cak i Dacia forum Srbija aktivnija od naseg foruma :)

I ja sam optimista ;)
Nova Niva kad-tad ponovo, za lepo vreme i za u garažu.

www.ladaniva.iz.rs

Profile  

PostPosted: Sun Apr 01, 2018 9:51 pm 

Ja nisam.
Niva će još koliko toliko da se drži popravkama dok je polako ne zamene dasteri i pikapi, putnički modeli nemaju smisla da postoje pored ostatka Dacia game koja pokriva još i neke modele koje Lada nema ni u najavi. Delova, kvalitetnih delova, je sve manje i manje ili se mora rovariti uzduž i popreko da bi se našli ili poručili, zvanična servisna mreža je bedna, ostali čim vide ladu idu logikom "lada je to" osim ako im se ne stoji nad glavom, Rus nema nameru da izvozi na tržišta gde je konkurencija prejaka ili je u pitanju ista firma kada već ima poprilično jaku bazu na domaćem terenu.
Po koji entuzijasta će da kupi Nivu ali će biti sve manje i manje onih koji bi da kupe nov auto bez vazdušnih i sa klimom kao opcijom. Ko želi nek mašta o pozitivnom ishodu ali nekoliko poklonika neće poboljšati stvari

Profile  

PostPosted: Mon Apr 02, 2018 8:59 am 

Mislim da si u pravu, ali veliko nazalost :sad: Najvise mi smeta kada ljudi pricaju napamet, ili to sto ti kazes, cim cuju da neko pomene Ladu, oni odmah imaju neke predrasude, mnogi kada cuju
da Vesta kosta 9980 €, odmah kazu, a za te Pare se moze kupiti Dacia Logan, ili kao mnogo je skupa Vesta, iako je nikad nisu ni videli, ili usli u nju. Jeste Lada Vesta mozda malo skuplja zbog carine, ali kada kazem malo skuplja ne mislim da je skuplja nego sto bi trebalo da bude. Naspram opreme koju Vesta nudi i odlicnog dizajna, nikad ne bih uzeo Daciu Logan, koja je po meni deset puta ruznija, neka se ne ljute vlasnici Logana. Sad, ono sto mene jedino zanima jeste taj osecaj u voznji kod Veste, zanima me koliki je napredak u udobnosti, zvucnoj izolaciji u odnosu na moju Kalinu i 112(verujte Kalina i 112 su jako slicne sto se tice udobnosti i zvucne izolacije) Pozdrav. :)

Profile  

PostPosted: Tue Apr 03, 2018 10:26 pm 

Automobil: Lada Niva
Ja sam kupio nivu kada sam imao 24 godine, evo vozim je vec 3 godine i ne nameravam da je prodam, 2002 godiste sa karburatorom i tng. Godisnje sa njom predjem i do 20000km, ni jedan kvar do sada! Samo preventiva, na vreme sam menjao kablove, svecice, razvodnu ruku, razvodnu kapu,polocice i paknove, jednom prestelovao ventile, a sada sam je odvezao kod majstora da pregleda trapove i da se zameni sta treba :) Planiram da je ofarbam sredstvom koje se zove u-pol Raptor, posto je matirala, i nadam se da cu je jos dugo voziti :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours